zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nešťastný vdovec Josef Abrhám prozradil, jak léčí svou bolest

David Laštovka , Vydáno: 09.07.2021
Herec Josef Abrhám ví, že po smrti milované ženy Libuše Šafránkové už nikdy nic nebude jako dřív. Odchod jeho spřízněné duše, se kterou prožil nádherných pětačtyřicet let, s ním velmi otřásl. Jak se svým žalem bojuje? Vyrovnává se s ním po svém a velmi svérázným způsobem.

reklama

Počet rozhovorů, které během života Josef Abrhám médiím poskytl, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Když už se ale rozpovídal, býval velmi otevřený a upřímný. Nečinilo mu sebemenší problém odpovědět i na citlivé dotazy týkající se stárnutí nebo smrti. Naposledy o nich promluvil před osmi lety.

Rezignace Josefa Abrháma jako psychická záchrana

Tenkrát mu čtyřiasedmdesát a nacházel se ve skvělé kondici. V kontextu s tím, co po smrti manželky Libuše Šafránkové nyní prožívá, z jeho slov běhá mráz po zádech. „Když je mi psychicky opravdu zle, úplně nejhůře, když už to nejde dál, tak osvobozující je rezignace. Musíte se zachránit sám, usilovat o ni i s nasazením života, jinak vás ta negace zahubí. Není to cynismus, je to obrana a posila. Díky rezignaci naberete síly a nahodí se zpátky ten řemen,“ přiblížil Josef Abrhám. „Snažím se poslouchat své tělo, které se vám může i pomstít. V těle máte takzvaný Staphylococus aureus, když ho máte moc umřete, když ho nemáte, také umřete. Je tam v rovnováze a číhá. Jak je tělo oslabené, tak se negace probudí ve všem,“ nabídl svůj pohled na věc. 

Josef Abrhám a jeho pohled na rakev
Autor: FTV Prima Josef Abrhám a jeho pohled na rakev

Jak dále popsal, obavy se smrti nemá. Přirovnal ji ke stavu, kdy člověk spí. „Těch osm hodin, co v noci spíme, se dostáváme do jiné formy existence. Já nevím, kde je ten pravý život. Možná, že je právě v tom snu, těch osm hodin, kdy o sobě nevíte a tělo si mezitím dělá pořádek. Klidně se ale může stát, že už se ráno nemusíte probudit. Někdy bych byl za to i docela rád. Zůstat navěky v některém snu. To by nebyl špatný odchod,“ zamyslel se herec, kterého můžete vidět například v komedii Vrchní, prchni!

Josef Abrhám vidí stáří jako pozitivum

Na stáří se snažil najít i pozitiva. „Člověk je víceméně pořád stejný. Zpětně si ale samozřejmě uvědomuji, kolik hrozivých chyb a naivních blbostí jsem udělal. Od puberty i před pubertou. Jaké názory k nesnesení jsem měl. Nyní už je člověk nad věcí, má jisté zkušenosti, které předtím neměl. Poučil se... To je výhoda. Prožil jsem toho tolik. V mém případě je můj ročník výroby už bohužel vražedný,“ poznamenal herec, který prozradil, jak nejraději tráví volný čas. „Jsem schopný u klavíru prosedět klidně i celý den. Strašně mě to baví a naplňuje. Myšlenkami se čím dál častěji také vracím ke svým předkům. Můj děda byl evangelický farář a spisovatel, druhý děda cihlář, který měl s Baťou podnik. Velmi schopný chlap. Genetické vybavení naší rodiny bylo velmi rozmanité,“ svěřil se Josef Abrhám.

LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ BYLA S JOSEFEM ABRHÁMEM NA SVÁ VNOUČATA HRDÁ. SBÍRAJÍ JEDNU CENU ZA DRUHOU

Zarmoucený vdovec Josef Abrhám na pohřbu ženy Libuše Šafránkové.

Pohřeb Libuše Šafránkové: Zarmoucený vdovec Josef Abrhám řekl poslední sbohem své lásce

reklama

Související témata: Josef Abrhám , Libuše Šafránková , pohřeb

reklama

Přečtěte si také

reklama