Seriál Kateřina Veliká: Strhující příběh mládí nejdéle vládnoucí carevny

Od 30. června se každé úterý můžete na Primě těšit na 12dílný velkovýpravný historický seriál Kateřina Veliká, který přibližuje osudy ruské carevny v jejím mládí. Seriál se odehrává na ruském carském dvoře, zmítaném politickými nepokoji, intrikami a sexuálními radovánkami.

Ruský seriál Kateřina Veliká (Velikaya) zobrazuje napínavý příběh svrchované moci vysoko postavené ženy – od chvíle, kdy dorazila do Ruska a stala se manželkou budoucího neschopného cara, rozhodla se ho svrhnout, až po dobu, kdy se stala Velikou.

Podívejte se na televizní upoutávku k seriálu Kateřina Veliká:

Patnáctiletá pruská princezna Sofie Frederica v podání ruské herečky Juliye Snigir, přijíždí do Ruska, aby si vzala dědice ruského trůnu Petra III. (Pavel Děrevjanko). Toho si již jako třináctiléto osiřelého chlapce vybrala pro tuto významnou úlohu jeho teta carevna Alžběta Petrovna. S pravoslavnou vírou přijímá i nové jméno Kateřina.

1. exkluzivní ukázka: Obstojí princezna Sofie u carevny?

Ruská říše potřebuje dědice

Je tady ale ještě jeden problém. Petr Kateřinu nenávidí. Vlastně už od dětství, kdy se oba poprvé setkali v rodném Německu. Carevna Alžběta Petrovna (Natalja Surkova) už dobře ví, že její synovec je příliš nevyrovnaný a náladový, aby dokázal vládnout obrovskému impériu. Ruská říše potřebuje nového dědice! Naplnit Alžbětino přání ovšem vůbec není snadné. Šestnástiletého Petra III. totiž mnohem více uspokojují zcela jiné radovánky. Rád například pořádá válečná tažení s cínovými vojáčky.

2. exkluzivní ukázka: On má být carem Ruské říše a plodným maželem?

Po sedmi letech bolestného a nenaplněného manželství Kateřina konečně porodí syna. Výchovy malého Pavla se ovšem hned naplno chopí Alžběta Petrovna.

Kateřina, odtržena od vlastního dítěte a zbavena své jediné šance na jediné štěstí, se rozhodne bojovat. Spojence hledá mezi těmi, kteří si nepřejí dětinského Petra jako svého cara…

3. exkluzivní ukázka: Jak říkala už Kateřinina matka, život přichystá spoustu bolesti.

Seriál pokračuje i po smrti Alžběty Petrovny a korunovaci Petra III. Schyluje se k převratu! S vládou rozpačitého cara není spokojený jak jeho dvůr, armáda ale ani obyčejný lid. Kateřina si moc dobře uvědomuje, že se svým synem bude moci být, jedině pokud vezme moc do vlastních rukou.

Kateřina Veliká usedá na trůn

Rozhodující okamžik nastává. Kateřině se podaří získat na svou stranu stráže. Palácový puč uzrál. Petr je uvězněn v komnatách a donucen vzdát se koruny.

Kateřina nechce být carevnou-regentkou a pouze zastupovat syna, než dospěje. Uvědomuje si, jak moc by to bylo nebezpečné nejen pro ni, ale i pro malého Pavla. Proto se s podporou palácové stráže prohlásí za carevnu a svrchovanou vládkyni celé Ruské říše. Tak usedá VELIKÁ na trůn.

Kateřina Veliká je nejdéle vládnoucí ruskou panovnicí. Ruskému impériu svrchovaně vládla takřka celou polovinu 18. století. Byla odhodlaná, nezávislá, vysoce inteligentní a sexuálně nespoutaná.

Staňte se svědky takřka dvaceti let života této moderní ženy. Její příběh je plný zákeřných intrik, tajemných spiknutí, nemilosrdného boje o moc a nehynoucí lásky k Rusku. Sledujte, jak se rozhodla vzít věci do vlastních rukou, svrhnout manžela a stát se Velikou.

Seriál Kateřina Veliká vysíláme premiérově od 30. června každé úterý ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.