VIDEO: Petr z Prostřeno! si už ohledně Aničky nebere servítky!

Pohřebák Petr (54) vsadí na svůj oblíbený černý humor, plněnou kachnu a vynikající moučník. Bude to ale stačit na výhru? A koho chápe jako největšího taktika? To se vše dozvíte v našich bonusových videích, stejně jako v pátek v 17.50 na Primě!

Vdovec Petr, který bydlí v domku se zahradou kousek od Kladna, přišel vyhrát. Podaří se mu to? Zatím se jeví jako ironický glosátor se smyslem pro černý humor, což je asi při jeho práci v pohřební službě nezbytné.

Přípitek podává stylově v urně. Petr miluje maso, na to se u něj také těší důchodkyně Anna. Zvládne hostitel vše bez problémů, jak se během celého týdne kasal?

„Umím pár jídel a ty pak točím dokola,“ uvádí své kulinářské zkušenosti na pravou míru. Patří mezi Petrovy tutovky játrová paštika, pórková polévka, pečená kachna či větrník na plech? „Maso s masem“, jak se obává Luboš, to tedy nebude. A Petr má strach, že hodně z jeho nabídky soupeři nejedí.

Paštika je z kuřecích jater, druhá půlka přijde do nádivky. Přílohou jsou domácí rohlíčky – úkol týdne. Podle Anny je paštika tragédie, podle Petera je nedochucená. Zato prý pórkovou polévku „vystřihl perfektní“. S plněnou a zčásti vykostěnou kachnou je spousta práce, jaká k ní bude příloha? Ta není na Petrově chlapském stručném menu uvedena. A co chybí na stole? Slánka! Tu hostitel zapomněl v autě a prý kvůli tomu dostane pěkně vyhubováno od své přítelkyně.

Velká kachna s nádivkou není ani po dvou hodinách ještě propečená, nervózní hostitel musí proto improvizovat a zařadit na pořad nejprve zábavu – opět s urnou:

Mezitím se kachna bohužel rozpadla, takže je veta po krásné mozaice. „Stejně to nedojedli, škoda pro ně vařit,“ povzdechne si zpocený a zmožený hostitel, satisfakcí mu ale může povedený dezert. Větrník na plech báječně vyšel a je to sladká tečka, jak má být. Petr je ale zklamaný a finále ho dorazí.

Proč je kachna podle Anny tragédie?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.