Celebrity

22. října 2022 09:21

Vanesa Havlíková

Jak dnes žije hrdina z Nekonečného příběhu? Představitel Atreye se radikálně změnil

Noah Hathaway (50) se proslavil jako Atrey v kultovním filmu Nekonečný příběh z roku 1984. Od té doby uběhlo téměř 40 let a někdejší dětskou celebritu byste dnes už jen stěží poznali. Jak dnes žije a vypadá dobrodruh Atrey z oblíbeného fantasy filmu?

Dnes by v herecké hvězdě legendárního Nekonečného příběhu člověk hledal malého dobrodruha jen marně. Z herce Noaha Hathawaye se totiž stal padesátník s duší punkera, který razantně změnil svůj vzhled.

Herec Noah Hathaway se proslavil díky herecké roli ve filmu Nekonečný příběh:

Slavnou roli nedostal herec napoprvé

Role dobrodruha v legendárním fantasy filmu malému Noahovi ale nespadla do klína jen tak. Než byl mladý herec obsazen do své životní role, musel přesvědčit porotu na castingu, že právě on je ten pravý a do snímku se hodí právě on.

Jak to probíhalo, popsal pro web Cheatsheet. „Bylo to komplikované, protože před Wolfgangem měl snímek točit jiný režisér. Dělali takové to celosvětové pátrání po obsazení role a viděli asi 50 000 dětí. Myslím, že jsem byl na konkurzu asi šestkrát nebo sedmkrát, než jsem tu roli dostal. Scénář byl prostě úžasný a už tehdy byl nápaditý a nic podobného jsem neviděl,“ zavzpomínal Noah, jak obtížné bylo dostat jeho životní roli.

Herectví odložil na druhou kolej

Přestože jeho herecká kariéra byla slušně našlápnutá a znal ho takřka celý svět, další velká herecká šance už nepřišla. Osud chtěl zřejmě jinak. Americký herec Noah se v současnosti více věnuje jinému povolání, a to vlastnímu rodinnému byznysu. V roce 2009 si společně s manželkou Sameerah založili vlastní tetovací salon.

Slavným se stal herec už jako dvanáctiletý. Fantasy Nekonečný příběh, snímek na motivy románu Michaela Endeho, zbožňovali lidé po celém světě. Za herecký výkon byl Noah dokonce nominován na cenu Young Artist Awards a vyhrál také ocenění Annual Saturn Awards pro nejlepšího mladého herce.

Volný čas představitel Atreye nyní tráví zejména po boku své partnerky. Rád sportuje, o tom svědčí i to, že je majitelem černého pásu v karate Kempo, Shotokan a v bojovém umění Tang Soo Do.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.