Předvařené jídlo i drsná kritika. Tohle jsou největší taktici v boji o nejlepší menu

Za rok se na televizní obrazovce v soutěži amatérských kuchařů vystřídá více než sto dvacet účastníků. Ne všichni účastníci se řídí smířlivou filozofií, že není nutné vyhrát, ale zúčastnit se. Mnozí peníze potřebují jako sůl, některým jde o pocit vítězství a jsou i tací, kteří hrají zákeřně jen tak pro pobavení. Pamatujete si na tyto soutěžící, kteří nebyli ke svým soupeřům féroví?

Každý týden se v kuchařské soutěži u prostřených stolů sejde pět amatérských kuchařů. Ti vždy představí své oblíbené recepty světové i domácí kuchyně a kromě toho je čeká i nějaký zajímavý úkol týdne. Bojuje se o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést deset tisíc. Výhra je pro soutěžící velmi lákavá. Pro některé dokonce natolik, že jim vůbec nevadí použít všechny možné prostředky, aby jí dosáhli. Podívejme se na zoubek největším hráčům.

Taktik týdne Honza měl navařeno dopředu a stejně nestíhal. Co všechno nakonec pokazil?

Přiznaný taktik a největší hráč týdne. Takové tituly si vysloužil páteční hostitel Honza, který se na svůj velký den připravil snad nejvíc, co jsme kdy v soutěži o nejlepší menu viděli. Měl totiž dopředu navařené téměř vše. Přesto se ocitl v časovém presu. Honza je nezaměstnaný číšník a ke gastronomii má blízko. Dle průběhu celého týdne odvážně usoudil, že pokud vše půjde podle plánu, podělí se o první místo s pondělním hostitelem Petrem. Dopředu si připravil naložené špízy na předkrm, vývar na polévku, těsto na pita chleba a dezert.

Před kamerou vše uvařil jen naoko a podle našeho soudu ne úplně povedeně. Ve své bezelstnosti průběžně vyzradil, co všechno si připravil dopředu a co se mu nepovedlo. Hosté také nekonečně dlouho čekali. Honza tak vyvolal pochyby o svém kuchařském umění, a někteří dokonce nevěřili, že jídla připravoval sám. Na to, že celý týden Honza kritizoval, co mohl, k němu ale přece jen byli ostatní shovívaví a jeho přešlapům se zasmáli.

Adriana prozradila drsnou taktiku při bodování. Ostatní jí přestali věřit

Díl z Plzeňského kraje vyvolal v divácích velmi bouřlivé reakce. Jak moc naštvala Adriana svým nečekaným přiznáním soutěžící i celý internet? Adriana totiž nejenže během svého hostitelského večera připravila ostatním soutěžícím poměrně netradiční vývar z mletého masa, ale zejména se jim „pochlubila“ nečekaným přiznáním v podobě hodně špinavé taktiky. „Než jsem se přihlásila do soutěže, na tento pořad jsem koukala. Říkala jsem, že kdybych byla v této soutěži já, hodnotím všechny jedním bodem,“ přiznala Adriana ostatním účastníkům.

Když ji pak sestra do pořadu opravdu přihlásila, kamarádka Adrianě její silná slova připomněla. Středeční hostitelka se pak víceméně vsadila, že svou jednobodovou taktiku opravdu uskuteční. Přiznání pak vyrazilo ostatním soutěžícím dech. „Působilo to na mě jako svi*árna, ale od ní jsem to čekala,“ svěřila se Hana. Ani ostatní pak neskrývali své rozhořčení. Adriana sice dodala, že se k této drsné taktice nakonec nesnížila a hraje podle pravidel, důvěru ostatních si ale nezískala.

Milovník dochucovadel Šomi bodoval nízko a skoro nic nejedl

Hostitel Martin alias Šomi v rámci svého večera servíroval pokrmy, které má rád, a bylo mu lhostejné, že někteří jeho lásku pro různá dochucovadla nesdílejí. A že jich do menu přidal opravdu dost. Hodně věcí měl Šomi připravených dopředu, leccos bylo kupované a jeho kuchařské postupy šokovaly kdejakou zkušenou kuchařku. Další den byl ale na koni a jeho urýpané komentáře nebraly konce.

Když Šomi dostal na stůl porci svíčkové s karlovarským knedlíkem, stěžoval si, že má k hlavnímu chodu zase krutony. „To je věc, kterou já bych hostovi na talíř nedal,“ komentoval. V pátek už soupeřka Míša ztratila nervy a rozhodla se vyčistit vzduch. „Možná mě budeš vnímat jako mrchu. Mně to je jedno, mysli si o mně, co chceš. Ale některé tvoje projevy u stolu mě pár večerů naštvaly,“ začala. Některá vyjádření jí přišla nemístná. A měla pravdu. Takového hosta by chtěl doma málokdo.

Katrin a Tereza taktizovaly. Vyplatilo se aspoň jedné z nich jejich šokující bodování?

Nemají v sobě ani kousek studu? To napadalo diváky při sledování epizod kuchařské soutěže s Katrin a Terezou. Jediné dvě ženy u stolu a obě šly do soutěže s tím, že vyhrají. Stájnice Tereza a maminka na mateřské Katrin vařily až na konec, ale budily vášně už od pondělí. Šly si totiž tvrdě za svým. Taktičkám se dá přičíst k dobru jediné – a to že se nepřetvařovaly a alespoň nám divákům přiznaly, že hodlají bodovat proklatě nízko.

Pikantní na celé situaci je, že ani jedna nevěděla, že ta druhá také taktizuje. Obě byly o svojí výhře naprosto přesvědčené, protože měly svoje metody. Páteční hostitelka Katrin bodovala pouze jedním bodem a ta čtvrteční, Tereza, se také držela při zemi. Co je k tomu vedlo? Tereza žije na ranči a tam je peněz opravdu třeba. Proto si myslela, že ostatní pochopí, proč taktizovala. A Katrin si zase výhru dle svého mínění zkrátka zasloužila. Na to, jak dopadlo odhalování pokliček, se podívejte ve videu.

Pomsta za taktiku? Největší hráč to od soutěžících pěkně schytal

Hostitel Filip se od začátku týdne projevoval jako největší šťoura. Neustále se mu na jídlech protihráčů něco nezdálo. Proto byli všichni zvědaví, co jim sám uvaří. Ve středu byl Filip vyloženě nespokojený. Když se dozvěděl, že je na kachně koření na kuře, chytl se příležitosti a začal jídlo kritizovat. „Nevím, jak vám, ale mně to opravdu chutná jako kuřecí stehno,“ mínil Filip. Ostatní ho okřikli s tím, že určitě jenom žárlí a situace byla velmi nepříjemná. „A nerejpeš spíš trošičku?“ zastala se hostitele jedna ze soutěžících a měla pravdu.

Sám Filip ovšem nepředvedl excelentní výkon. Obloha u předkrmu se někomu zdála oschlá, dalším vadilo vajíčko v hovězí polévce a největší propadák byl hlavní chod. Španělským ptáčkem se Filip hostům netrefil do chuti. Zdál se jim jako ze školní jídelny a rozvařené „vnitřky“ nesnědl snad nikdo. Schytal od soupeřů tolik kritických komentářů, že na konci večera už jen odevzdaně seděl. Kamarády si mezi nimi tedy rozhodně neudělal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.