Celebrity

29. srpna 2022 11:26

Josef Šťastna

Jan Žižka je filmem i pro ženy, říká Petr Jákl

Nový český trailer filmu Jan Žižka

Film Jan Žižka, jenž vypráví příběh jednoho ze sedmi nikdy neporažených válečníků historie, dorazí do českých kin 8. září 2022. Režisér a producent Petr Jákl je přesvědčen, že film zaujme i ženské publikum.

„Jsem přesvědčený o tom, že Jan Žižka je film i pro ženy. Je tam silný osobní příběh Žižky a Kateřiny, love story trochu jinak. Je tam velmi silný příběh silné ženy ze středověku, která má jasný názor,“ vysvětlil pro FTV Prima režisér a producent snímku Jan Žižka Petr Jákl, čím by film mohl zaujmout i ženské publikum.

„Není to film jen o šarvátkách, politice a intrikaření,“ dodává Petr Jákl s tím, že jde sice o netradiční vztah mezi hlavními postavami, jenž je velmi nečekaný i z titulu jejich naprosto rozdílného postavení, přesto se ale vyvíjí od začátku až do konce.

Kateřinu hraje australská herečka

Postava Kateřiny, kterou ztvárnila australská herečka Sophie Lowe, je totiž na rozdíl od Žižky urozeného rodu. „Kateřina je snoubenka Jindřicha z Rožmberka. Je to předem dohodnutý sňatek, takže nejde o žádný láskyplný vztah,“ osvětlila vztahy postav Lowe. „Sňatky v té době se domlouvaly jako dynastické záležitosti. Králové s králi, knížata s knížaty, páni s pány. Byl to obvyklý způsob. Často se svatebčané viděli až v kostele, někdy ani to ne,“ popsal pro Primu odborný poradce filmu, prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

Kromě mnoha bitev a drsného středověkého prostředí se tak divačky mohou těšit i na love story plnou osudové přitažlivosti, jež zamíchá kartami osudu. Snímek o neznámém žoldákovi, ze kterého se zrodil nejslavnější husitský vojevůdce, bude do kin uveden jak v originálu s titulky, tak v českém dabingu. Na tom se kromě herců na plátně podíleli například i Petr Lněnička, Nina Horáková, Martin Stránský, Michal Dlouhý, Václav Rašilov, Jaromír Meduna, Jan Šťastný, Ondřej Kavan, Jitka Čvančarová, Tomáš Juřička, Petr Neskusil, Vasil Fridrich, Ernesto Čekan, Pavel Nečas, David Matásek, Filip Antonio, Josef Pejchal a další.

Film Jan Žižka, jenž vypráví příběh jednoho ze sedmi nikdy neporažených válečníků historie, dorazí do českých kin 8. září 2022. Uvede jej distribuční společnost Bioscop.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.