Celebrity

25. června 2022 06:01

Vanesa Havlíková

Petr Jákl překvapil svými milostnými začátky: Do třiceti let jsem bydlel u maminky

7 pádů Honzy Dědka (23) - Jak se Petr Jákl seznámil se životní láskou

Režisér, producent a zřejmě nejvyšší kaskadér Petr Jákl (48) se v zábavné show rozpovídal o svém milostném životě, trapných začátcích s manželkou a prozradil i to, na kolik vyšel jeho velkofilm Žižka, který půjde zanedlouho do kin.

Petr Jákl se na stříbrném plátně prosadil, podobně jako jeho otec, spíše jako kaskadér a doublér než herec. Později ale úspěšný režisér pronikl do Hollywoodu a v jeho filmech můžeme vidět jednu světovou hvězdu za druhou.

Film za 450 milionů korun

Český režisér a producent nyní dokončuje nejdražší film tuzemské kinematografie. Druhý zářijový týden vstoupí do kin dlouho očekávaný historický velkofilm Jan Žižka. Petr Jákl na něj sehnal peníze, podílel se na scénáři a snímek i režíroval. Film vznikal celkem osm let na základě 7 verzí scénářů a 60 podscénářů a vyšel na pořádný balík.

„Asi na 450 milionů a těch scénářů bylo asi taky víc, už to nepočítám. Je tam asi 600 triků. Původní Prahu tam máme, Karlův most, udělali jsme to podle plánů, které jsme našli. Do bitev jsme množili vojáky, dávali tam kouře… Není to o husitských válkách, ale o mladém Žižkovi, bylo mu přibližně 35, je to o jednom roce 1402. O Žižkovi se ví hrozně málo věcí, kdy se přesně narodil, o jaké oko přišel první,“ prozradil o filmu Jákl s tím, že producentem velkofilmů se stal vlastně mimochodem.

„Když jsem dokončil Žižku, volali mi kvůli Samuelu Jacksonovi. Hned jsem řekl jo. Říkal jsem si, že nemůžu říct ne, a kdyby chtěli cokoliv, musím to sehnat. Chtěli peníze na dofinancování toho filmu, byly to miliony dolarů. Při prvním rozhovoru jsem řekl jo a do dvou týdnů jsem to všechno sehnal. Asi si řekli, že na tom něco bude, a začali mi nabízet Pierce Brosnana a začali to tam házet. A já moc neumím říkat ne. Začal jsem jim to tam lifrovat,“ pochlubil se Jákl svými úspěchy.

Problémy s randěním

O bývalém reprezentantovi v judu by nikdo neřekl, že byl stydlivým klukem, který neuměl sbalit holku. „Vždycky jsem byl plachej, zkazili mě až na sportovní škole na gymnáziu. Seděl jsem třeba vedle holky, která se mi líbila. Bylo mi asi 15 a ještě jsem nikomu nedal pusu. Seděli jsme na klepadle na koberce a já jsem ji chtěl obejmout, ale tak jsem se lekl, že jsem radši chytl to klepadlo a začal se přitahovat. A tam to skončilo,“ vzpomíná na své milostné začátky v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který najdete i v archivu na iPrima.cz.

Zapomenutá peněženka

Jeden trapas za druhým provázel i jeho seznámení s jeho dnes už manželkou Romanou. „Do třiceti jsem bydlel doma u mámy. Nikdy jsem nechodil nebo nebydlel s žádnou holkou. Byl jsem prostě doma. S manželkou jsme se potkali na Kanárech na tenisovém turnaji. Zamiloval jsem se do ní od první vteřiny. Hned jsem věděl, že si ji chci vzít. Po návratu jsme šli na jednu večeři, ona mě odmítala, nevím proč. Možná proto, že jsem si na tu večeři nevzal peněženku a musela to za mě zaplatit. Ten týden, co jsem byl na Kanárech, jsem si zapomněl všechny peníze. A platil to za mě všechno její nejlepší kamarád. Pak jsem se vrátil, pozval ji na večeři a zapomněl jsem peněženku a pak se to stalo ještě jednou do třetice. Nelžu. Ona mě i přesto pozvala k sobě domů a už jsem tam zůstal. Už jsem se nikdy nevrátil domů,“ prozradil na sebe Honzovi Dědkovi Jákl.

Termíny natáčení Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka

  • 18. 6. – státní zámek Opočno
  • 19. 6. – státní zámek Sychrov
  • 24. 6. – státní zámek Kozel
  • 27. 6. – státní zámek Hluboká
  • 1. 7. – zámek Blatná
  • 9. 7. – zámek Loučeň
  • 11. 7. – zámek Nelahozeves
  • 12. 7. – hrad Špilberk
  • 6. 7. – státní zámek Litomyšl

Na jejich nádvořích a v zahradách Honza Dědek vyzpovídá například Ivanu Andrlovou, Jana Čenského, Danu Morávkovou, Michaelu Kuklovou, Václava Vydru, Taťjanu Medveckou, Josefa Dvořáka, Jiřího Mádla, Annu Kameníkovou, Zdeňka Piškulu, Veroniku Khek Kubařovou, Mariku Šoposkou, Jiřího Krampola, ale i nejstaršího žijícího prince Josefa Zímu a režiséra nejpopulárnějších českých pohádek Zdeňka Trošku. Vstupenky na natáčení jsou k dostání v prodejní síti Ticketstream.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.