Celebrity

1. března 2023 06:30

David Laštovka

Jana Janatová jako kráska českého filmu. Co dnes dělá dětská herecká hvězda?

Originální seriály právě online na prima+

Kariéra Jany Janatové, která slaví 55. narozeniny, byla sice krátká, zato ale bohatá. Proč se v herectví rozhodla dále nepokračovat a vydala se jinou cestou? A co ji v současné době živí?

Na studiích na konzervatoři se Jana Janatová přihlásila do konkurzu na seriál My všichni školou povinní. Režiséra Ludvíka Rážu (†71) okamžitě okouzlila a obsadil ji do role Jitky Povejšové, rozmazlené dcery Jany Preissové (75) a Jaromíra Hanzlíka (75). Následoval další seriál Synové a dcery Jakuba skláře (1985) a Cirkus Humberto (1988), v němž se coby Lidka Karasová na place opět setkala s Jaromírem Hanzlíkem, který jí tentokrát hrál dědečka.

Mohlo by vás zajímat: Brodská se s Hanzlíkem zmýlila, k usmíření nedošlo. Na narozeniny ji nepozval

Herectví se nakonec dobrovolně rozhodla opustit a další svoji kariéru spojila s tancem a baletem. Účinkovala například se skupinou UNO. „Filmová branže mi nevyhovovala po morální stránce,“ vysvětlila své důvody v rozhovoru pro deník Aha!

Dala se k jehovistům

I nadále ji ale živilo především umění. Založila dětské muzikálové divadlo, pro které psala i scénáře. Vedla kurzy klasického i moderního baletu, historických tanců, vlastnila půjčovnu společenských a svatebních šatů, které i sama navrhovala. Kromě toho provozovala i wellness.

Mohlo by vás zajímat: Ivanka Trump si v Praze užívala přepychu. Pětihvězdičkový hotel s wellness a masážemi

Je vdaná a s manželem Petrem, který podniká v zahradnictví, má tři děti, dceru Simonu a syny Petra a Šimona. Se svou rodinou žije šťastně poblíž Benešova. Netají se tím, že je jehovistka. „Ano, je to tak. Jsou to docela vážné věci, nechci aby to vyznělo nějak špatně,“ prozradila Jana.

Sdílejte článek
Štítky manželství narozeniny herečka děti Jaromír Hanzlík Jana Preissová Synové a dcery Jakuba skláře Cirkus Humberto My všichni školou povinní Jana Janatová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.