Celebrity

28. července 2023 21:00

David Laštovka

Jana Šulcová si v životě vytrpěla své. Nevěra Víznera, alkohol a zdravotní potíže

Zemřela herečka Jana Šulcová, kolegové smutní

Herečka Jana Šulcová, která zemřela ve věku 76 let, neměla zrovna jednoduchý život. Manžel, herec Oldřich Vízner, ji opustil kvůli mladší ženě, propadla alkoholu a začaly ji sužovat vážné zdravotní problémy, kvůli kterým už před lety málem přišla o život.

Rodina byla pro Janu Šulcovou vším. Když se poznala se stejně starým kolegou Oldřichem Víznerem, myslela si, že to bude láska na celý život. Narodily se jim dvě dcery, Tereza a Rozálie, a všechno se zdálo být tak, jak má. Vízner měl ale slabost pro ženy a začal ji podvádět. Mezi jeho milenky patřila například herecká kolegyně Evelyna Steimarová.

Nevěry svému muži tiše trpěla, udržet manželství pro ni bylo důležitější. Vízner nakonec opustil rodinu až poté, co se zamiloval do herečky Vendulky Křížové, která byla o pětadvacet let mladší než on. Pro Janu to byl obrovský šok, z kterého se dlouho nemohla vzpamatovat. Jako opuštěná žena si přestala věřit, trpěla pocitem, že se jí všichni budou posmívat a uzavřela se do sebe. Společnost jí dělal alkohol a antidepresiva. Léky zapíjela vínem.

Nejhorší životní období jí pomohly překonat její dcery, které jí byly velkou oporou. Díky nim se dala dohromady a začala abstinovat. Bez následků se to ovšem neobešlo. Postihly ji vážné zdravotní problémy. „Lékaři mně kvůli problémům se žlučníkem, slinivkou a slezinou dávali pětiprocentní šanci na přežití. Podstoupila jsem velmi těžký zákrok. Měla jsem strach, že to nepřežiju. Jenže já jsem pevnej poválčenej materiál a dobře to dopadlo. Sotva jsem se z toho vyhrabala, objevila se štítná žláza a musela jsem na další operaci,“ popsala redaktorovi webu Prima Ženy herečka.

S doktory v minulosti neměla příliš dobré zkušenosti. O své rodiče, částečně i jejich vinou totiž přišla velmi brzy. „Tatínek zemřel, když mi bylo dvacet. Nakazil se žloutenkou, lékařka to ale nepoznala a léčila ho s bronchitidou. Nedržel tím pádem dietu a ztvrdla mu játra. Táta byl přitom sportovec, který se v životě nedotkl alkoholu. Maminka odešla, když mi bylo osmadvacet. Nečekaně se u ní objevila plicní embolie,“ přiblížila před lety Jana.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.