Herečka Jana Šulcová o svém vzhledu: Nemůže za něj alkohol ani zkažená plastika

Originální seriály právě online na prima+

Na začátku své umělecké kariéry patřila Jana Šulcová (76) k nejkrásnějším českým herečkám. Byly doby, kdy po ní toužil snad každý muž. Zlom v jejím životě nastal v době, kdy ji opustil manžel, herec Oldřich Vízner. Propadla alkoholu a podlomená psychika se podepsala i na jejím zdraví.

Jana Šulcová si během života sáhla až na pomyslné dno. Poté, co ji opustil manžel, herec Oldřich Vízner, s kterým má dvě dcery Terezu a Rozálii kvůli o pětadvacet let mladší herečce Vendule Křížové, zhroutil se jí svět. Svůj žal začala utápět v alkoholu, který kombinovala s antidepresivy. Démony však dokázala překonat sama, aniž by musela podstoupit léčbu.

Lékaři jí dávali pětiprocentní naději na přežití

Paradoxně jí k tomu dopomohl pobyt v nemocnici, kdy po nezdařené operaci žlučníku bojovala o život. „Byla to jednoduchá operace, která se nepovedla, já už měla čtyřicítky horečky, když mě kamarádka vezla do IKEMu. Dávali mi pět procent na přežití a já si myslela, že je to takový průšvih, že se z toho nedostanu. Bylo mi zle a alkohol mi nechyběl. Nezamyslíte se a nenaplánujete si to. Ta hrůza vás najednou opustí. Vy se rovnou změníte, ze dne na den,“ svěřila se v rozhovoru pro ONA DNES.

S muži se nikdy nenaučila koketovat

V době jejího mládí nebylo muže, který by po ní netoužil. Patřila k nejatraktivnějším českým herečkám. „Já jsem měla tu kliku, že jsem práskla řasami a ty chlapi mě milovali, nebo ne přímo milovali... Je ale pravda, že jsem si nemohla stěžovat na nedostatek pozornosti mužů. Nenaučila jsem se tím pádem koketovat, nýbrž odrážet. A i když už to dneska neplatí, koketovat se už nenaučím,“ prozradila s úsměvem Jana Šulcová, která v těchto dnech slaví 76. narozeniny. Na přibývajících létech vidí i jisté výhody. „Víte, mně nevadí můj věk, ale to, že stáří člověka zoškliví. Na druhou stranu i přesto, že nevidím v zrcadle už to, co jsem tam viděla, má tahle doba své výhody. Už nemusíte hrát v divadle Julii, nemusíte uběhnout stovku za deset sekund a pustí vás v tramvaji sednout. Není to bomba?“

Pravda o zkažených plastikách

Přestože se o ní psalo, že se na jejím vzhledu podepsal alkohol a nepovedené plastiky, kdy si nechala dělat lifting obličeje a úpravu horních i dolních víček, nebyla to podle jejího názoru pravda. „Sedm let po rozvodu jsem šla na operaci štítné žlázy a dostala lék, po kterém máte obličej jako měsíček. Za tři roky jsem začala zdvojeně vidět a musela se podrobit další operaci, tentokrát oka. Jenže ono ještě dlouho poté vypadalo jinak a všude se senzacechtivě psalo, co že to se mnou udělal alkohol, rozvod a zkažena plastika,“ přiblížila pro magazín ONA DNES.

Rodiče ztratila velmi brzy

Dlouhá léta s lékaři neměla příliš dobré zkušenosti. O svého milovaného tatínka a maminku přišla částečně jejich vinou. Rodiče zemřeli, když byla ještě velmi mladá. „Tatínka jsem ztratila, když mi bylo dvacet. Nakazil se žloutenkou, lékařka to ale nepoznala a léčila ho s bronchitidou. Nedržel tím pádem dietu a ztvrdla mu játra. Táta byl přitom sportovec, který se v životě nedotkl alkoholu. Maminka odešla, když mi bylo osmadvacet. Nečekaně se u ní objevila plicní embolie,“ prozradila Jana Šulcová webu Prima Ženy.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!

O nahotě před kamerou

Pokud by rodiče žili, nikdy by se prý před kamerou neodhalila v celé své kráse, tak jako ve svých sedmatřiceti letech ve filmu Oldřich a Božena natočeném v roce 1984. „Oni byli velice přísní. Obzvláště tatínek. To bych v životě nenatočila. Na ty odvážené scény, které mě tam čekaly, jsem se psychicky připravovala půl roku,“ sdělila redaktorovi webu Prima Ženy herečka. Na natáčení scény u studánky, kterou absolvovala s Jiřím Bartoškou vzpomíná s úsměvem. „Byla strašná zima. Barťák mi říkal: Ty to máš ještě dobrý, mně ta studená voda ale připraví o mužství. Dala jsem si asi tři grogy, abych se té plachosti trochu zbavila. Nicméně cítila jsem, že ta nahota do té scény prostě patří,“ poznamenala Jana Šulcová.

Tajný románek s Ladislavem Frejem

Mezi její milence patřil například herec Ladislav Frej. Jiskra mezi nimi přeskočila v roce 1984, právě během zmiňovaného natáčení filmu Oldřich a Božena, kde se Jana objevila v rouše Evině. Oba v té době přitom byli zadaní a měli své rodiny. „Je to pravda. Tenkrát to byla star, krasavice českého filmu a televize. Ona hrála Juditu, já knížete Jaromíra a Jiří Bartoška mého bratra Oldřicha. S Janou jsme si notovali, jaký je ten Barťák zlosyn, Ve středověkém kostýmu jí to moc slušelo, spolu jsme tvořili krásný pár a vůbec se mi velice líbila,“ popsal Frej deníku Aha!

Ladislav Frej: Utajovaný románek s Janou Šulcovou. Rakovina mu sebrala tři životní lásky

O svou milenku však musel bojovat. O její přízeň se totiž ucházel také kolega Martin Stropnický, který se nyní rozvádí s Veronikou Žilkovou. „Soupeřili jsme o tu neskonalou krásku, hrdě dominující širokému okolí, zasaženým působením gravitace Janina supersexerotického charismatu. Kolik nás uvízlo v jejich tenatech! Nebylo ale úniku,“ pokrčil rameny Ladislav Frej. Jejich zakázaná láska trvala několik měsíců, románek pak ukončil on sám. „Jana to tenkrát nesla velmi těžce,“ prozradil Frej.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.