Celebrity

26. srpna 2022 06:00

David Laštovka

Bartošková, Schmitzerová, Suchánková. Jak vypadají ženy herců, které žijí v ústraní?

Zatímco jejich slavné manžele zná snad úplně každý, ony se společnosti vyhýbají, straní se mediálního zájmu a nikdo nikdy je pořádně neviděl. Jak to sluší manželce Jiřího Bartošky, Michala Suchánka, Jiřího Schmitzera, Jana Rosáka, Ladislava Trojana, Romana Skamene nebo partnerce Jiřího Macháčka?

Andrea Bartošková

S životní láskou Andreou, která je archeoložkou, se herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška seznámil v době, kdy v Brně studoval JAMU. „Jednou jsme si vyšli s Bolkem Polívkou po městě a zaujala nás tam dvě děvčata. Sebrali jsme odvahu, oslovili je, pozvali na rande, a nakonec s nimi oba skončili u oltáře,“ prozradil webu Prima Ženy před časem Bartoška. Zatímco Polívkovi manželství nevydrželo, jemu ano. Andreu si vzal za ženu v roce 1976 a má s ní dvě děti: dceru Kateřinu a syna Janka. Život bez ní už si nedokáže představit. „Já tvrdím, že jsem manželku vyhrál ve sportce, proto už taky další jackpoty nemůžu trefit,“ glosuje s úsměvem. S Andreou patří k nejstabilnějším párům českého showbyznysu. Celý život má v ní obrovskou oporu.

Irena Schmitzerová

Herec a písničkář Jiří Schmitzer má se sympatickou manželkou Irenou dvě šikovné děti. Dcera Kristýna dělá svému otci manažerku a zastupuje také herečku a moderátorku Miluši Bittnerovou. Kromě toho pořádá festival a věnuje se daňovému poradenství. Syn Jiří má bakalářský titul z teologie na Husitské fakultě a pracuje jako sociální pracovník.

Renata Suchánková

S bývalou tanečnicí a choreografkou, která se podílela například na muzikálu Evita, letos herec a bavič Michal Suchánek v manželství oslaví 33 let. Mají spolu dvě děti, dceru Bereniku a syna Jáchyma. Přestože se hovořilo o údajných Suchánkových nevěrách, jejich vztahem to nijak neotřáslo. Stále se prý milují a jsou spolu šťastní stejně tak, jako když spolu začínali. „U nás je to tak, že Michal vydělává a já se starám o něj a děti. Dělám to ráda a všichni jsme spokojení,“ popsala Renata Suchánková deníku Blesk. Suchánek jako manžel je prý velmi pozorný a stále jí píše nebo kreslí zamilované vzkazy.

Olga Trojanová

Herec Ladislav Trojan, který 1. srpna oslavil 90. narozeniny, našel životní štěstí po boku Olgy, s níž se poznal během divadelního angažmá v Mladé Boleslavi. Svatbu měli v roce 1958. Vzali se tajně, jen za přítomnosti svědků. Rodičům to oznámili až s odstupem času. „Bylo to moje nejšťastnější rozhodnutí, které jsem kdy udělal. Nemohl jsem si vybrat lépe. Báječná ženská, milující matka, která nám vždycky vytvářela úžasné rodinné zázemí,“ svěřil se webu Prima Ženy herec s tím, že vzor měl ve svých rodičích, kteří celý život měli rovněž velmi hezké manželství. S Olgou mají dva syny, kteří se potatili. Ivan je uznávaný herec, Ondřej režisér a producent.

Kristina Dufková

Animátorka se s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem seznámila v baru v Písku, kde tehdy studovala a on tam přijel hrát divadlo. Zaujal ji svojí výřečností, hláškami a pohotovým humorem. Přestože spolu mají dvě děti, dceru Bertu a syna Antonína, svatbu zatím neplánují. Důvod je prostý. Macháček už jednou ženatý byl, ale skončilo to rozvodem. Po této zkušenosti už přestal věřit v instituci manželství.

Jiřina Rosáková

Se svým manželem moderátorem Janem Rosákem se seznámila v rádiu, kam nastoupila jako dvacetiletá dívka. V srpnu tam začala pracovat a v prosinci už měli svatbu. „Bylo to narychlo, ne proto, že bychom čekali dítě. Mnozí si to mysleli, ale pravda byla jiná. Ženil jsem se z těžkých finančních důvodů a přiznávám, zištně. Chtěli jsme totiž využít novomanželskou půjčku, kterou člověk mohl dostat jen do dovršení třiceti let. Později už ne. Tak jsem se kvůli těm prachům rychle oženil,“ přiznal Rosák pro slovenský server Pluska.sk. Jak se ukázalo, bylo to šťastné rozhodnutí. V letošním roce v manželství oslavili 45 let a mají spolu dvě dcery, Zuzanu a Marii. „Věděli jsme, že k sobě patříme a že dřív nebo později bychom se stejně vzali,“ dodal.

Renata Skamene

S manželkou Renatou se jeden z nejmenších českých herců Roman Skamene oženil, když mu bylo osmadvacet let. Svatbu měli 10. prosince, den před jejími narozeninami. „Ona mě dostala vlastně jako dárek, nic lepšího nemohla dostat. Ale popravdě musím říct, že lépe jsem si nemohl vybrat. Naše manželství je celou dobu perfektní. Stála za mnou i v těžkých dobách, kdy se nedařilo a nebylo to se mnou jednoduché. Kvůli hospodě, kterou jsme měli, jsme se dostali do dluhů, ale všechno jsme překonali. Je to můj anděl,“ svěřil se webu Prima Ženy herec. S Renatou má dvě děti, syna Roberta a dceru Sandru a od ní už také vnoučata.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.