Celebrity

24. srpna 2022 05:30

David Laštovka

Tajemství Jana Rosáka: Ženil se jen kvůli penězům, dcera má děti s Arabem

Moderátor Jan Rosák, známý například z pořadu Poklad z půdy, slaví 75. narozeniny. Věděli jste, že jeho prvorozená dcera Zuzana má za manžela Tunisana, se kterým má dvě děti? Že ho do chomoutu přivedla finanční nouze? Nebo že jako malý chlapec málem přišel o život? Pojďme se podívat na šest největších zajímavostí z jeho života.

Dcera si vzala Alžířana, pak Tunisana

Rosákova dcera Zuzana má slabost pro Araby. Její první manžel byl Alžířan, druhý Tunisan, s nímž má dceru Lily a syna Ryana. „Musím se přiznat, že u prvního manžela nás to trochu zarazilo. To musí zaskočit každého, kdo na to není zvyklý. Ale už on nás uklidnil, byl v pohodě. A druhého manžela dcery mám ještě raději, protože je vtipný, příjemný a velmi slušný člověk. Máme se tak rádi, že si několikrát v týdnu voláme a jezdíme spolu na dovolené,“ prozradil Jan Rosák v rozhovoru pro magazín Šíp. Jeho druhorozená dcera Marie má syna Jana.

Do chomoutu ho přivedla finanční nouze

Se životní láskou Jiřinou oslavil letos 45 let v manželství. Jak přiznal, brali se jen kvůli penězům. „Bylo to narychlo, ne proto, že bychom čekali dítě. Mnozí si to mysleli, ale pravda byla jiná. Ženil jsem se z těžkých finančních důvodů a přiznávám, že zištně. Chtěli jsme totiž využít novomanželskou půjčku, kterou člověk mohl dostat jen do dovršení třiceti let. Později už ne. A tak jsem se kvůli těm prachům rychle oženil,“ uvedl pro slovenský server Pluska.sk. Jak se ukázalo, bylo to šťastné rozhodnutí. „Věděli jsme, že k sobě patříme a že dřív nebo později bychom se stejně vzali,“ dodal.

Jak si Jan Rosák vedl v pořadu Máme rádi Česko?

Věří na šťastné anděly, podruhé se narodil

Když byl malý, jeho starší bratři ho vozili v kočárku. Nechtěně ho ale pustili po betonové cestě, pod kterou byla silnice a za ní potok. Naštěstí šel zrovna po chodníku tamní farář, jenž ho z rozjetého kočárku vytáhl. U toho prý poznamenal: „Teď jsem jednoho pohřbil a teď druhého zachránil.“ I díky této zkušenosti Rosák věří, že něco mezi nebem a zemí existuje. „Andělé jsou,“ je přesvědčen známý český moderátor.

Mohl být vrcholovým sportovcem

Sportu se věnuje odmalička. Závodně skákal do výšky a věnoval se atletickému desetiboji. Vynikal také v basketbalu, který hrál ještě v dorostu za Spartu Praha. Byl v něm tak dobrý, že mohl být i v reprezentaci. Jenže škola šla kvůli sportu stranou – a to se nelíbilo mamince, která musela zakročit. „Trenér ji sice přemlouval, ale ona mu řekla, že jí stačí, když místo reprezentačního rozehrávače budu třeba jen průměrným žákem,“ svěřil se Rosák v rozhovoru pro Deník.cz.

Kde pracoval předtím, než se proslavil?

Po vojně začal studovat práva, ale brzy zjistil, že nejsou pro něj. Místo toho začal dělat průvodce na hradu Rožmberk, což ho bavilo daleko více. Podal si přihlášku na DAMU, ale nebyl přijat. Ze začátku vystřídal řadu zaměstnání. Pracoval jako úředník v kanceláři, dělal přípravu k fakturaci zahraničního obchodu, byl kulisák, saniťák nebo prodavač losů. Nakonec získal vysněnou práci v rádiu. Tam se mimo jiné seznámil i se svou ženou Jiřinou.

Knírek oholil pouze jednou

Knírek, který k němu neodmyslitelně patří, si nechal narůst původně z hecu. Během života ho oholil pouze jednou, rovněž z hecu, ale už by to prý nikdy neudělal. Doma ho za to nepochválili, manželce ani dcerám se bez knírku vůbec nelíbil. Má ho už více než 40 let a nutno dodat, že bez něj bychom si ho už asi jen těžko dokázali představit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.