Celebrity

7. července 2022 12:20

Tomáš Durčák

Navždy mladí. 7 slavných šedesátníků, za kterými se ženy stále otáčejí

Oslava 60. narozenin je mnohdy spojována se vstupem do „stáří“ a tak trochu přípravou na blížící se důchod. Faktem ale je, že pro mnoho slavných mužů skutečně platí rčení, že s věkem spíše zrají jako víno. A netýká se to zdaleka jen čerstvého šedesátníka Toma Cruise, zástupce tohoto klubu sympaťáků najdeme mezi dalšími zahraničními i českými celebritami.

Ondřej Vetchý

Úspěšný televizní, filmový i divadelní herec Ondřej Vetchý (60) na stárnutí očividně vyzrál a je pravděpodobné, že za to může mimo jiné poděkovat své celoživotní náklonnosti ke sportu a pohybu všeobecně. Vyzkoušel si vše od plavání, přes volejbal až po atletiku. Později ho však zaujaly bojové sporty, jimž se věnuje i dnes ve svých 60 letech.

„Hrál jsem volejbal, dělal závodně atletiku a vyhrál mistrovství republiky v běhu,“ řekl herec v minulosti deníku Právo. Podle něj je možné najít v herectví a sportu protínající se aspekty. „V obojím existují velmi hluboké osobní vazby. Rozdíl je akorát v tom, že když vám to nejde ve sportu, musíte přidat, zatímco na divadle musíte ubrat,“ dodal.

Jeff Goldblum

Americká herecká ikona Jeff Goldblum (69) se letos na podzim přidá dokonce už do klubu sedmdesátníků. Přesto to na něm zdaleka není znát a konstantně čelí dotazům, jak to jen dělá, že s postupujícím věkem vypadá stále lépe. Klíčem podle něj je hlavně se nepokoušet o mladistvější vzhled. „Když se snažíte vypadat mladě, ve skutečnosti vás to nakonec udělá starším,“ svěřil se Goldblum magazínu Gentlemen’s Quarterly.

Jeho opravdovou tajnou zbraní se však před šesti lety stalo narození prvního potomka, syna Charlieho. „Zjistil jsem, že narození dítěte vás vskutku omladí. Zatímco bez něj jenom tak posedáváte a nemáte co na práci, najednou se musíte otáčet. Musíte vstávat a starat se o něj,“ vysvětlil Jeff. Opakovaně již také prohlásil, že velký důraz klade na přirozenost a na to, jak se cítí. „Jestli mám v životě nějakou mantru, pak je to učit se od přírody a být její součástí. Tak to mám třeba s jídlem. Vždy pozoruji, jak se po čemkoli cítím, co mi dělá dobře. Protože co dělá dobře mému nitru, bude zřejmě prospěšné i pro můj zevnějšek,“ dodal Goldblum.

Karel Roden

Dalším českým umělcem, kterému lze bez nadsázky při ohlédnutí na jeho celoživotní role vyseknout poklonu „Pan herec“, je Karel Roden (60). O jeho talentu a neutuchajícím úsilí ostatně vypovídá i skutečnost, že jeho jméno dnes znají i za oceánem v Hollywoodu.

Také v jeho repertoáru koníčků lze najít z velké části pohyb. Kromě oblíbené posilovny se rozhodně musí otáčet při správě svého zámku Skrýšov na Příbramsku. Ten Roden před lety zakoupil ve velmi zanedbaném stavu a od té doby jej postupně uvádí do původního podoby. Mimo hraní a zvelebování svého zámku se věnuje třeba také pěstování borůvek.

George Clooney

Dalším mužem zrajícím jako víno je nepochybně George Clooney (61), globální herecká superstar, která má za sebou více než 80 filmových rolí. A i když je mu přes šedesát, stále má nekonečné zástupy fanynek, které se na něj nemohou vynadívat. Aby taky ne, když na svůj věk vypadá zcela fantasticky i přesto, že se nesnaží své šediny ani vrásky nijak zakrývat.

Jaký je jeho recept na pomalé stárnutí s grácií? Paradoxně to vidí podobně jako Jeff Goldblum. „Jsem velkým zastáncem myšlenky, že snažit se vypadat mladší je nesmysl,“ uvedl Clooney pro BBC Radio a dodal, že si rozhodně nikdy nemíní obarvovat vlasy ani podstupovat plastickou operaci. Stejně jako Goldblum si myslí, že přehnaná snaha vypadat za každou cenu mladě zpravidla vede k přesnému opaku. „Stačí se snažit vypadat nejlépe, jak můžete ve věku, který máte, a stárnutím jako takovým se příliš nestresovat,“ dodal Clooney.

Marek Vašut

Charismatický a vždy šarmantní Marek Vašut i ve svých dvaašedesáti letech stále platí za muže, ze kterého se jeho fanynkám zapalují lýtka. I jeho jméno se už párkrát mihlo kuloáry Hollywoodu – objevil se například v akčním filmu Mission: Impossible nebo si střihl roli ve filmu Česká spojka vedle herecké legendy Anthonyho Hopkinse.

Většinu slávy však samozřejmě sklízí především doma v Česku, kde je nejen oblíbeným hercem, ale také velmi uznávaným moderátorem. Je také proslulý tím, že do společnosti vyráží vždy upravený a elegantní. V Show Jana Krause ostatně připomněl, že byl kdysi majitelem módního salonu. Mezi jeho koníčky patří kromě dobrého jídla i vášeň pro učení jazyků, která mu – jak sám říká – byla dána shůry.

Pavol Habera

Hudební ikona Pavol Habera (60) platí za ostříleného a nekompromisního zpěváka, který si svým rázným přístupem získal srdce nespočtu fanynek na Slovensku i v Česku. Je to už dvaadvacet let, co jeho šarm ohromil také českou topmodelku Danielu Peštovou. V roce 2000 na tehdejším ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary spolu šli na první rande a jsou spolu dodnes.

Legendárními se staly Haberovy krátké džínové kraťasy a často odhalená ochlupená hruď, což byla image, s níž se často objevoval v kapele Team. Zpěvák rovněž již léta platí za člověka, který nemá problém na rovinu říci, co si myslí. V loňském roce to znovu dokázal, když na svém Instagramu zveřejnil seznam politiků, kteří mají zákaz vstupu na jeho koncerty.

Kevin Costner

Sedmičku mužů, kteří si navzdory svému věku dokázali udržet skvělé charisma i vitalitu, uzavírá další nezaměnitelný idol žen a hvězda 80. a 90. let Kevin Costner (67). Po pravdě řečeno, tento herec patří mezi ty celebrity, které při zpětném pohledu vypadají dobře v jakémkoli věku. A když se podíváte na jeho současné fotografie, je z nich více než jasné, že tento charismatický chlapík jako by nestárnul. Jeho přístup ke stáří a důchodu ostatně naznačuje, že se na to ani nechystá.

„Mám vážně pocit, že pár úžasných překvapení je v životě stále přede mnou. Jak tak ubíhá druhá polovina mé herecké kariéry, začal jsem hodně psát, skládám a vydávám hudbu a stále mám hromadu projektů, které chci uskutečnit. Zároveň si ale vážím toho, že točení filmů není celý můj život. Kromě toho mám ještě celý další život, který žiji, když zrovna nejsem na place,“ pochlubil se nestárnoucí Costner v rozhovoru pro organizaci American Association of Retired Persons, která se zaměřuje na problémy osob starších padesáti let.

Sdílejte článek
Štítky Ondřej Vetchý mládí stárnutí George Clooney Marek Vašut Pavol Habera Karel Roden Kevin Costner Jeff Goldblum charisma vitalita

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 6. 2024

Dnes se soustředíte na své emoce, Berani, ačkoli soustředění samo o sobě bude docela náročné. Můžete se cítit jako jojo v rukou někoho jiného. Nepodléhejte viktimizaci. Postavte se za sebe, i kdyby to mělo znamenat, že se ostatní naštvou. Jste zodpovědní za své pocity a za pocity nikoho jiného.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.