Přiznání Marka Vašuta: Nevařím, sám si udělám dobrý chleba s máslem

Herec Marek Vašut (62) patří bezpochyby mezi naše nejobsazovanější herce. Jeho charisma a úsměv podlomí kolena nejedné ženě. Zahrál si v mnoha romantických filmech, v minulosti to ale zkoušel také v módním průmyslu.

Charismatický herec Marek Vašut je synonymem inteligence, elegance a uhlazenosti. Není tedy divu, že do talkshow Jana Krause nakráčel v přiléhavém obleku. Do kapsy saka vložil červený kapesníček, který samozřejmě neunikl pozornosti bystrého moderátora.

„To víš, stará škola,“ komentoval svůj styl se smíchem herec. „Takovéhle věci jsem sál s mateřským mlékem. Dokonce si ho sám čechrám. Můžu ti dát lekci,“ řekl dále a rovnou ukázal několik možných způsobů úpravy. Sám si prý vybírá i šaty. „Vždyť já jsem měl i módní salon,“ připomněl Vašut své čtyřleté podnikání v oblasti módy i to, že v devadesátkách se v byznysu zkoušel prosadit každý. „A skoro všichni herci jsme zkrachovali. Tedy ne všichni, já jsem odešel s černou nulou,“ vyprávěl historky ze svých podnikatelských let.

Dnes už je prý jeho pověstný zápal pro módu dost utlumený. „To jsou už jen takové dozvuky,“ dodal a raději přešel ke slavnostnímu předání dárku svému hostiteli. „Přinesl jsem ti tričko, ale s posláním. To se, myslím, k duchu tohoto pořadu báječně hodí – je tam citát podle mě proroka biblických rozměrů dvacátého století George Orwella, který zní: Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet,“ citoval výrok slavného autora. „Snažme se o to. Určitě také nejsi z novodobé cenzury nadšen,“ předal svůj dar Janu Krausovi, který stočil řeč na to, čím si kdo dělá radost za dobře odvedenou práci.

Sám si nevaří, preferuje chleba s máslem

Vašut dlouho nepřemýšlel a jednoznačně řekl, že pro něj je to víno neboli mléko starců. „Jsem gurmet, když na to přijde,“ prozradil. Přiznal také, že si sám vůbec nevaří. „Mám spoustu kamarádů, kteří vynikajícím způsobem vaří. Já to rád sním, ale sám si udělám dobrý chleba s máslem nebo se sádlem, troška cibule nebo hořčice…“ popsal a pokračoval ve vykreslování toho, jak při konzumaci postupovat co nejúsporněji, aby člověk zašpinil co nejméně nádobí. V tom si náramně notoval i s Krausem.

Herec je také známý svou vášní pro cizí jazyky a v show přiznal, že největší problém pro něj představovala čínština. „Mělo to ovšem jednu výhodu, a to že jsem v čínštině nikdy ve filmu mluvit nemusel,“ prohlásil. Tip na to, jak se snadno učit jazyky, však nemá. „Já to mám shůry. Mě to baví, takže to pak jde samo,“ vysvětlil na závěr Vašut.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.