Celebrity

8. června 2022 13:00

Vanesa Havlíková

Saša Rašilov jako hrdý starousedlík ze Zbraslavi: Místo bydliště nám můžou závidět

Show Jana Krause - Saša Rašilov

Oblíbený český herec Saša Rašilov (49) září na divadelních prknech i na televizních obrazovkách. V legendární červené pohovce u Jana Krause se rozpovídal o svých dcerách, vnučce i o tom, že se stihl přestěhovat do svého rodného místa, kde se mu dle všeho žije nejlépe.

Herec Saša Rašilov, který zanedlouho oslaví své padesáté narozeniny, má herectví díky slavným předkům v krvi. Na rodinou tradici nedávno navázal i co se týče bydlení – s manželkou a dětmi se nastěhoval do vily na Zbraslavi, kterou koupil už jeho dědeček (slavný prvorepublikový herec Saša Rašilov starší) a shodou náhod stojí v Rašilovově ulici.

Zbraslav jako město závisti

Saša Rašilov mladší dosud vyzkoušel žít po celé republice, ale právě Zbraslav je místo, kam se herec rád vrátil. „Nejlepší je bydlet někde v Praze, ale trochu mimo centrum. Na Zbraslavi je hlavně ta naše Vltava, která pak teče tím centrem, a už i tady je taková celkem kultivovaná a hezká, což já jako rozený u Vltavy kvituju s povděkem – na Zbraslavi jsem se narodil – a my jsme od té řeky vzdušnou čarou třeba 60 metrů,“ upřesňuje herec, o kterém se říká, že je ekologicky založený.

Saša je na své rodné místo hrdý a lokalitu by už neměnil. „Naproti nad námi bylo největší keltské hradiště ve střední Evropě a ten kopec se jmenuje Závist. A podle toho, jak spousta lidí, kteří nemají jako já tu možnost být tam starousedlíky, o Zbraslavi mluví, je jasné, proč to ti Keltové takto nazvali. Protože je to fakt takové místo, které nám budou moct akorát závidět,“ říká hrdě o svém bydlišti v pořadu Show Jana Krause, kde ho můžete vidět ve středu večer na Primě.

Čtyřnásobným otcem a zároveň dědečkem

Rašilov, kterého můžete znát například ze seriálu Velmi křehké vztahy, je otcem čtyř dcer, s exmanželkou Vandou Hybnerovou (53) má nejstarší dceru Josefínu (28) a o čtyři roky mladší Antonii. Se současnou manželkou Lídou (37) má herec malé holčičky Marušku (5) a Emilku (2). A jak se říká, dětí není nikdy dost, a tak do rodiny přibylo další miminko. Porodila jeho nejstarší dcera Josefína (28). Společně s moderátorem pak proberou, o kolik let je vlastně starší jeho současná žena než jeho nejstarší dcera Josefína. Nakonec se doberou k číslu 9.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.