Jitka Zelenková je čím dál ukecanější. Přiznala, že při své show myslela na Krause

Show Jana Krause - Jitka Zelenková

Jitka Zelenková (72) patří mezi českou pěveckou špičku. Nevadí jí střídat hudební styly a nebojí se nových výzev. Kromě balad a pomalých písní už si stihla vyzkoušet i rap či zpívání v doprovodu elektronické hudby. Co dalšího na sebe prozradila v křesle u Jana Krause?

Usměvavá a pozitivně naladěná Jitka Zelenková přijala pozvání Jana Krause a dorazila jako jeho druhý host. Jak už bývá zvykem, i ona moderátorovi přinesla dárek, který mu však předávala s mírnými rozpaky, protože moderátor dostal tričko už od prvního hosta Marka Vašuta. „Jsem dvojka dneska. Takhle jsem byla sama doma a napadlo mě přinést tričko,“ popisovala Zelenková, jak vznikl její nápad. Na něm je napsáno – Bez lásky láska není, což je úryvek z jedné z jejích slavných písní.

Zpěvačka oslavila před dvěma lety své kulaté sedmdesáté narozeniny. Bohužel však byla kvůli okolnostem nucena své koncertní turné odložit. Teprve až nyní má tedy možnost je se svými fanoušky konečně oslavit. Nikoho tak asi nepřekvapí příznačný název její koncertní šnůry. „Jmenuje se to Znovu 70,“ vysvětlila. Situaci bere smířlivě a dodává, že všechno má svůj smysl. „Třeba se nám z toho nakonec vyvrbilo i něco hezčího, než mělo být předtím. Tamto mělo být takové větší, teď jsme to dali do menšího prostoru v Praze, do divadla, a já jsem zjistila, že mi to sedí daleko víc,“ popsala Zelenková, která má za sebou už pražský koncert, který se uskutečnil v květnu. Na podzim ji pak čeká koncertování v Bratislavě a v Brně.

Jitka Zelenková: S věkem jsem čím dál ukecanější

Jitka Zelenková patří mezi umělce, kteří se dokážou přizpůsobovat situaci a době. Kvůli okolnostem se zpěvačka dokonce pustila do streamování. „Kamarádi mě přemluvili, abych udělala stream. Řekněme před půl rokem jsme to nastartovali a já jsem se tomu nejdřív bránila, že streamovat není dobrý, že si tím budu ubírat publikum na koncerty. Tak jsme se rozhodli, že budu jenom povídat. Udělali jsme stream, který měl být krátký, ale protože jsem s věkem čím dál tím ukecanější, tak se to natáhlo na hodinu. Ale mělo to docela ohlas,“ vyprávěla s úsměvem na tváři Zelenková.

Přiznala, že sice měla zpočátku obavy, co bude říkat, ale nakonec se vše podařilo a fanouškům se nápad líbil. Přiznala také, že při streamování myslela právě na Jana Krause. Plně totiž souhlasí s jeho názorem, že svět showbyznysu se radikálně mění a je potřeba být flexibilní.

O tom, že si je této změny vědoma, svědčí i fakt, že se v roce 2017 spojila se zpěvákem jménem Bruno Ferrari a zkusila naprosto nový hudební žánr. „Já vůbec nejsem konzervativní a nikdy jsem nebyla,“ tvrdí o sobě zpěvačka. „Jsem zvyklá zpívat balady a zaměřuju se spíš na pomalejší písničky, ale dostala jsem nabídku na zpívání elektronické muziky a na duet s takovým docela kontroverzním týpkem, který se jmenuje Samir Hauser a jeho alter ego je Bruno Ferrari. Myslela jsem si nejdřív, že je to snad nějaká skrytá kamera, proč žádá o duet zrovna mě. A pak jsem si řekla, tak co, to je výzva, to může být dobrý, a šla jsem do toho. A bylo to zajímavý a hrozně mě to bavilo!“

Osobnost se podle Zelenkové v moderním hudebním stylu hledá těžko

Zelenková mimo jiné také přiznala, že ji stále baví objevovat nové věci z hudebního světa, aktivně je vyhledávat a přemýšlet nad nimi. Jako velkou výhodu vidí zejména snadný přístup, na druhou stranu kritizovala, že jsou si skladby dost často podobné. „Myslím si, že teď je obrovské množství senzačních zpěváků po celém světě, kteří jsou si hodně podobní. Zpívají jedním tím moderním stylem, hlavně aby všechno dobře vypadalo a bylo to in, ale osobnost se v tom hledá hrozně těžko. A proto si myslím, že vždycky vynikne někdo, kdo se nějakým způsobem odlišuje, kdo je jiný. A těch zase není tolik,“ hodnotí Zelenková svět současné hudební scény.

V neposlední řadě si Zelenková zavzpomíná také na svou zkušenost s rapem. V podstatě se v Česku řadí mezí průkopníky tohoto žánru, a to s písní Někdo nám do toho vlez z roku 1985, kterou si přímo vyžádala u Ondřeje Soukupa a ve které si zarapovala společně s Milošem Skalkou a Jakubem Jakoubkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.