Celebrity

14. listopadu 2021 05:55

Anna Kopečková

Ondřej Vetchý má bojovnost v krvi. Plánoval atentát na prezidenta. Jeho otec zabil v odboji 12 lidí

Ondřej Vetchý patří k české herecké špičce. Bravurně dokáže ztvárnit role vážné i komické. Zatímco filmové a seriálové role, které ztvárnil, jsou divákům dobře známé, jeho soukromí je zahaleno tak trochu tajemstvím.

Herec Ondřej Vetchý pochází z rodiny bojovníků a statečných hrdinů. Už jeho dědeček byl legionář, který bojoval proti fašistům ve Španělsku. Otec se v rámci boje proti nacistům zase připojil k partyzánům na Třebíčsku. Bránit vlast považoval za svou povinnost. „Můj otec bojoval proti nacismu a zabil dvanáct lidí, Němců a Čechů,“ prozradil Vetchý slovenskému týdeníku Plus 7 dní.

Také on je pověstný tím, že se snaží bránit dobro stůj co stůj a kvůli spravedlnosti nejde pro ránu daleko. „Postavím se, i když není válka. Jsem často svědkem projevu tuposti, hlouposti a agresivity. Snažím se proti tomu postavit,“ přiznal herec, který dokonce zamlada přemýšlel o tom, že by zastřelil tehdejšího komunistického prezidenta Gustáva Husáka. „Vážně jsem uvažoval, že musím něco udělat, že třeba zabiju Husáka. Když jsem ho ale pak při inauguraci sledoval, jak sedí u toho stolu a jak měl ty strašně tlustý asi osmnácticentimetrový skla a osahával ten stůl, tak mi došlo: „Ó bože, on je úplně dezorientovaný! Toho přece nemůžu zabít, tím se nic nezmění. To bych musel zabít ty, co mu umožnili být prezidentem a šéfem ÚV KSČM! Tak jsem to vzdal,“ uvedl s úsměvem v pořadu Českého rozhlasu.

Půjdou děti v jeho šlépějích?

Z prvního manželství má herec osmatřicetiletou dceru Veroniku, z druhého manželství s psycholožkou Irenou pak šestnáctiletou dceru Rebeku a desetiletého syna Arona. Dvě mladší děti už si zahrály ve filmech a pozvolna tak kráčí v otcových šlépějích. Aron v komedii Ženy v běhu dokonce ztvárnil hercova syna. „Ondra si řídil syna sám. Je to velezkušený herec a sám je učitelem na DAMU, takže s herci umí pracovat. Já mu do toho ani moc nezasahoval,“ prozradil režisér Martin Horský na premiéře filmu.

Dcera Rebeka si zase zahrála ve hvězdně obsazené romantické vánoční komedii Pohádky pro Emu, kterou 14. 11. od 20:15 vysílá TV Prima. Pro Vetchého byla z celého filmu nejobtížnější scéna, v níž se měl bít se svým sokem v lásce, kterého představoval herec Jiří Dvořák. „To nejhorší, co se vám může stát, je rvát se před kamerou za běžného provozu na Václavském náměstí plném lidí. Prosil jsem štáb, ať alespoň nevolají tak hlasitě: ‚Akce!‘ I tak jsem se ale styděl jako blázen,“ vylíčil herec, který romantické komedie nemá příliš v lásce. „Moc je nevyhledávám. Jsem citlivá nádoba. Když občas se ženou sleduji zmíněné příběhy, tak se často přistihnu, že se mi chce u nich plakat. Abych nezačal vzlykat, tak raději opouštím místnost. A vůbec nepomáhá ani to, když si namlouvám, že to jsou moji kolegové, kteří to dělají za peníze,“ prohlásil Ondřej. V dalších rolích uvidíme například Aňu Geislerovou, Vilmu Cibulkovou, Marka Taclíka, Oldřicha Vlacha, Janu Bernáškovou, Annu Polívkovou nebo Petra Čtvrtníčka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.