Celebrity

21. prosince 2022 05:30

David Laštovka

Věra Galatíková manželovi Frejovi odpustila nevěru. Posledních Vánoc se nedočkala

Od smrti legendární české herečky a dabérky Věry Galatíkové letos uplynulo 15 let. Zemřela pouhé tři dny před Štědrým dnem ve věku 69 let. Jaké bylo soukromí nezapomenutelné umělkyně?

Věra Galatíková, rodačka ze Zlína, byla původně učitelkou. Po maturitě na pedagogickém gymnáziu učila rok v jihomoravském Vracově. Pak ovšem převážila láska k divadlu. Vystudovala JAMU a získala první angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Následoval Činoherní klub, Divadlo S. K. Neumanna, Městská divadla pražská a od roku 1993 byla členkou činohry Národního divadla. Výrazně se prosadila také v dabingu. Svůj hlas propůjčila například francouzské herečce Annie Girardot (†79).

Její životní láskou byl o tři roky mladší herec Ladislav Frej (81), s nímž měla dvě děti – Ladislava (49) a Kristýnu (51), která je rovněž úspěšnou herečkou. Manželství však nepatřilo mezi vyloženě idylická. Důvodem byly mužovy nevěry. Mezi jeho milenky patřila například Jana Šulcová (75). Jiskra mezi nimi přeskočila v roce 1984, tedy v době, kdy už byl sedm let ženatý s Galatíkovou. Jenom pro zajímavost, také Šulcová byla vdaná, a to za herce Oldřicha Víznera (75).

Románek započal při natáčení filmu Oldřich a Božena, kde se Jana objevila v rouše Evině. „Je to pravda,“ přiznal po letech deníku Aha! Frej. „Tenkrát to byla star, krasavice českého filmu a televize. Ona hrála Juditu, já knížete Jaromíra a Jiří Bartoška mého bratra Oldřicha. S Janou jsme si notovali, jaký je ten Barťák zlosyn. Ve středověkém kostýmu jí to moc slušelo, spolu jsme tvořili krásný pár a vůbec se mi velice líbila,“ popsal nevěrný herec.

Co na sebe prozradil Ladislav Frej v talkshow 7 pádů Honzy Dědka:

Šulcová prý „kopačky“ těžce nesla

O svou milenku však musel bojovat. O její přízeň se totiž ucházel i kolega Martin Stropnický (66). Aby si Frej získal její srdce, začal dělat doslova psí kusy. „Tenkrát jsme hráli Goldoniho komedii Vzhůru na letní byt. Jednu dvojici představovali Viktor Preiss s Helenkou Friedrichovou, druhou Jana se mnou. Po pauze se rozletěla opona a já hrál Janě na forbíně serenádu na housle za doprovodu kytary,“ vzpomínal Ladislav. Nakonec minisouboj se Stropnickým vyhrál.

„Soupeřili jsme o tu neskonalou krásku, hrdě dominující širokému okolí, zasaženému působením gravitace Janina supersexerotického charismatu. Kolik nás uvízlo v jejích tenatech! Nebylo ale úniku,“ pokrčil rameny Ladislav Frej. Jejich zakázaná láska trvala několik měsíců, pak ji sám ukončil. „Jana to tenkrát nesla velmi těžce,“ poznamenal herec. Věra Galatíková mu jeho milostné úlety v tichosti trpěla. Udržet rodinu pohromadě pro ni bylo prvořadé.

Posledních pět let života bojovala s nádorovým plicním onemocněním, kterému 21. prosince roku 2007 podlehla. Doplatila na svou největší celoživotní neřest – kouření. Přestože věděla, že se smrt blíží, přála si ještě poslední Vánoce strávit s rodinou a milovanými vnoučaty. To se jí už bohužel nesplnilo.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.