Celebrity

28. srpna 2023 11:00

CNN Prima NEWS

Janek Ledecký nikdy nepřekonal smrt bratra. Netušili jsme, že to hrozí, přiznal

POVÍDEJ (26)

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvil o tragickém odchodu bratra. Ten zemřel v pouhých 23 letech a Ledecký jeho ztrátu nikdy nepřekonal. Zpěvák přiznal, že sourozenec zemřel v důsledku předávkování.

Když bylo bratrovi Janka Ledeckého pouhých 23 let, předávkoval se. David Ledecký se tehdy také věnoval muzice. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Janek promluvil o jeho smrti, ke které se ve veřejném prostoru spíš nevyjadřuje. S odchodem bratra v tak mladém věku se známý skladatel těžko vyrovnával. V pořadu dokonce přiznal, že taková ztráta se ani překonat nedá. „Ano, předávkoval se. Nedá se to překonat. S tím se musíte naučit žít,“ myslí si hudebník.

„Je to tragédie, co k tomu říct. Každá smrt mezi rodinou nebo přáteli se přijímá těžko. Ale v momentě, kdy je to přírodní proces, že odchází ti nejstarší, se s tím člověk sice nerad, ale smíří. Nikdo jsme netušili, že tohle hrozí,“ přiznal Ledecký v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou. „Je to o tom, že je potřeba si uvědomit, že vše, co vnímáme jako jistoty, je mnohem křehčí,“ dodal slavný muzikant.

Janek Ledecký vystudoval práva, advokátní kancelář si ale nikdy neotevřel. Místo toho ho okouzlila kytara a Ivan Hlas. Od roku 1982 hrál ve skupině Žentour a v roce 1992 se vydal na sólovou kariéru. Je úspěšný písničkář a otec dvou šikovných dětí, přičemž dcera Ester sbírá zlaté olympijské medaile ve snowboardingu i sjezdovém lyžování. Mezi jeho nejznámější hity patří skladby Proklínám, Na ptáky jsme krátký nebo třeba Pěkná, pěkná, pěkná.

Čtěte také: Zpěvák Janek Ledecký o úspěšné dceři. Na lyže stoupla ve dvou letech a už je nesundala

S moderátorkou Radkou Červinkovou dále pohovořil o svých předcích a začátcích kariéry. Prozradil také, jak to bylo s domácí výukou Ester a Jonáše, a řekl, že má v rodině krom Ester ještě další zlatou olympioničku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.