Celebrity

9. listopadu 2022 20:01

Vanesa Havlíková

Zpěvák Janek Ledecký o úspěšné dceři: Na lyže stoupla ve dvou letech a už je nesundala

Show Jana Krause (36) - upoutávka

Janek Ledecký (60) je známý český zpěvák, kytarista, skladatel a také otec úspěšné snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké (27). V legendární červené pohovce se rozpovídal o úspěšné dceři, koncertování i předvánočním turné.

Jako první host divácky oblíbeného pořadu Show Jana Krause se představil sympatický hudebník Janek Ledecký.

Zpěvák, který v letošním roce oslavil šedesátiny, se na návštěvu velice elegantně oblékl, což komentoval slovy: „Chtěl jsem dát najevo, že si vážím, že jste si vzpomněli.“ A protože je také tatínkem veleúspěšné české lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké, nedá to hostiteli, aby se nezeptal i na ni.

Na lyže se postavila hned, jak se naučila chodit

Dozvídáme se tak, že se zpěvákova dcera již pilně připravuje na sezonu. Zato na ježdění do Špindlerova Mlýna, kde její kariéra úspěšně odstartovala a odkud kdysi vyjížděla i na své první juniorské závody, prý už moc času nezbývá. „Dřív jsme tam bývali, než zavřeli vleky,“ poznamenává Janek a vzpomíná, že nejprve postavili na lyže staršího syna Jonáše, když mu byly tři roky.

„My jsme neměli žádné ambice, my jsme si říkali, ať se sklouzne,“ vypráví zpěvák Janu Krausovi, v talkshow, kterou uvidíte ve středu večer na Primě a dodává, že když pak prý syna vyzuli z lyží, malá dvouletá Ester si je sama od sebe vyhlédla, vlezla do nich a už jela.

Hudebník se připravuje na předvánoční turné

Dnes je Ester sedmadvacetiletou mladou dámou, která tvoří již nějakou dobu pár s tenistou Robinem Staňkem (27). Během rozhovoru se moderátor bude snažit Jankovi vnutit právě myšlenku, že přítomnost partnera dcery může být pro otce jistou zátěží. „Tak já si na to dám pozor,“ odvětí se smíchem zpěvák, kterého i letos čeká tradiční předvánoční turné.

„K takovým těm zásadním a dlouhodobým projektům, jako je Hamlet nebo ty Vánoce, mě vždycky někdo přemluví a letos se snažíme spočítat, pokolikáté to jedeme. Někdo tvrdí, že po pětadvacáté, někdo že po šestadvacáté,“ vypráví hudebník během oblíbeného pořadu Show Jana Krause.

„Mě osobně na tom nejvíce baví, že vždy zcela vyměníme repertoár. Hrajeme tedy úplně jiné písničky. Protože Sliby nebo Ryba rybě na těch letních festivalech nehrajeme.“ Program vánočního koncertu je prostě zcela specifický. „Došlo k tomu, že lidi vnímají vánoční album nějak kompletně, takže na koncertě hrajeme všechny oblíbené písničky,“ vysvětluje Janek a přidává postřeh z jednoho ze svých koncertů, na kterém si všiml mladého páru, který celou dobu zpíval všechny texty spolu s ním. Když si po koncertě přišli pro podpis, zeptal se jich, jak je možné, že to tak dobře znají, vždyť album vyšlo dávno předtím, než se narodili. „A oni říkali: naše maminky, když začal advent, daly linecké do trouby a Ledeckého do CD přehrávače a vytáhly ho až na Tři krále. To je marketingový plán, který nevymyslíš!“ říká se zjevnou radostí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.