Jirkovi se u nezkušeného kuchaře Michaela udělá špatně. Soutěžící si myslí, že simuluje

Úterního hostitele Michaela přihlásil do soutěže z legrace jeho bratr. Kulinářské výtvory z jeho menu budou docela propadák. Hosté z Prahy a středních Čech budou dlouho čekat a špinavé skleničky budou ten nejmenší problém, který je během večera potká.

Jednatřicetiletý Michael ze středních Čech žije s partnerkou a malým synem v malém domě, kde nemá ani vlastní ložnici. Postel mají umístěnou v temném rohu za skříní v obývacím pokoji. Hostitel se nepovažuje za příliš dobrého kuchaře. Jídla pro své menu zvolil taková, která by měl v daném časovém úseku stihnout uvařit. Bohužel neodhadne svoje síly, a když se blíží hosté, ještě mu toho bude dost chybět. Připraví pomazánku z gothaje s domácím pečivem, polévku z ušáka s játrovými knedlíčky, vepřovou řezanku na hořčici s bramborovo-česnekovou kaší a na závěr bude podávat čokoládový dortík.

Název polévky z králíka některé soutěžící zmate. Petr si například bude myslet, že ušák je hrnec, ve kterém se bude polévka vařit. Pomazánku z gothaje připraví Michael podle receptu své babičky, protože ji má rád. Pod pojmem vepřová řezanka se skrývají opečené plátky masa na hořčici. Michael však koupí omylem maso s kostí, při vykostění se zdrží. Dezert bude nepečený dort z pudinku a sušenek. Přestože Michael bude poctivě míchat, podaří se mu pudink spálit. Sražená hmota i tak skončí v dezertu. Kupodivu nikdo nic nepozná.

Před psem musí soutěžící utéct na strom

Po příchodu hostů Jirka oznámí, že je mu zle, má zimnici a je rád, že vůbec mohl přijít. Jídlo bude jen symbolicky ochutnávat. Ostatní pro jeho nemoc nemají pochopení. Dokonce si myslí, že Jirka nemoc předstírá, aby mohl taktizovat. Během předkrmu si začne Ivana stěžovat na zimu v místnosti. Michael se však do přitápění příliš nehrne. Soutěžící později vymrznou ještě při čekání na hlavní chod. Hostitel je totiž vypoklonkuje na zahradu, aby mohl vařit. Tam je bude obtěžovat Michaelův pes. Jirka se před ním dokonce schová na strom.

Podle Ivany by na strom nelezl, kdyby mu bylo doopravdy špatně. O Jirkově taktizování v Prostřeno! jsou přesvědčení i ostatní. Na prima+ si můžete připomenout jeho pondělní kritiku. Michael zatím zažívá v kuchyni peklo. Z časových důvodů musí prohodit polévku a předkrm, kaše u hlavního chodu bude jako nedochucené lepidlo. Jen dezert bude mít docela úspěch. Jirka nemá rád čokoládu, a proto ho kakaový dortík na závěr nepotěší. Budou mít hosté lepší náladu po zábavném kvízu, nebo budou jen hledat chyby?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.