Josef Dvořák prozradil, že z něj maminka chtěla mít horníka a jak se minul s Werichem

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka (29) - Josef Dvořák o tom, jak z něj maminka chtěla mít horníka

Josef Dvořák (80) je známý český herec, který se do paměti lidí zapsal zejména tím, že ve své kariéře odehrál desítky různých vodníků. Během letního rozhovoru s Honzou Dědkem prozradil, proč z něj ale maminka chtěla mít horníka a čemu dal přednost před setkáním s Werichem.

Josef Dvořák na jaře oslavil své osmdesáté narozeniny, ale svou hereckou kariéru na hřebík zdaleka nepověsil. Herec, který je bytostným komikem, baví své publikum spolehlivě už od svých amatérských začátků.

Vodníkem během celé herecké kariéry

Populární herec se do paměti diváků zapsal zejména rolemi vodníků. Stigma populární role ovšem nebere jako nutné zlo. Prvního vodníka si zahrál v Lucerně v Kladivadle. Ztvárnil opravdu nespočet vodnických rolí, ale přece jenom v jednom z nejslavnějších filmů si hastrmana nezahrál.

„Je mi záhada, že jsem nehrál ve filmu Jak utopit doktora Mráčka. Neznám ten důvod. Ne že bych se kvůli tomu rozčiloval, přece jenom jsem odehrál spoustu rolí,“ zavzpomínal na role vodníků v pohádkových pádech Honzy Dědka tentokrát ze zámku Loučeň.

Raději na rande než za Werichem

Počátkem 80. let měl jít Pepa Dvořák na večírek domů k panu Jiřímu Suchému (90), kde měl být i Jan Werich (†93), kterého ale minul a vidět se s ním už nestihl.

„S Werichem jsem se minul. Jednou mě pozval večer Suchý domů, že tam bude Werich. Obdivoval jsem ho, jenomže já měl ten den rande. To bylo dilema. Werich prohrál. To nešlo, to byla krasavice. Ale moc dlouho to nevydrželo,“ vysvětlil herec historku, kvůli které zazdil setkání se známým divadelním hercem.

Maminka z něj chtěla mít horníka

Původně se Dvořák vyučil automechanikem, ale už tehdy věděl, že auta spravovat nechce. A tak desítky let baví diváky v divadle, ve filmu i televizi. Rodina z něho herce ale původně mít vůbec nechtěla a jemu samotnému se do divadla ani nechtělo.

„Mně se do divadla nechtělo, mě bavilo blbnout, hrát na kytaru, lákat dívky. Sice neúspěšně, ale lákat. Maminka ze mě chtěla mít horníka. Že budeme mít deputátní uhlí. Tenkrát byly nábory do hornictví a ona mě tam pořád popostrkovala. Říkala, že by to nebylo špatný, sjedu do díry, vyjedu a budeme mít plný sklep. Byla nadšená. Moje maminka byla skvělá. Byla z venkova a neměla velké zkušenosti se světem,“ ukončil své vyprávění v zábavné show u Honzy Dědka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.