Celebrity

9. října 2022 21:30

Anna Fedorov

Nebyl jsem vděčný za to, co mám. Stále hledám štěstí, říká Libor Podmol o meditaci

POVÍDEJ (40)

Libor Podmol (38) je freestylový motokrosař. V jeho úspěších mu pomáhá také meditace. „Myslím, že meditace je skvělý trénink hlavy. A freestyle motokros je o hlavě. Člověk musí potlačit strach a být naprosto soustředěný. Být teď a tady, nebo to dopadá jako u mě v Mnichově,“ uvedl v pořadu Povídej. Narážel tím na své zranění, které utrpěl před třemi lety na mistrovství světa v Německu.

Závodit ve freestyle motokrosu začal Libor Podmol už v 18 letech. Osm let nato získal svůj první titul mistra světa. Od té doby si na své konto připsal nespočet prvenství a vítězství. „Vím, že nemůžu závodit donekonečna, a říkám si, že spoustu let motokrosařské kariéry už nemám před sebou. Vím ale, že je to to, co umím dělat nejlíp. Proto se z toho snažím ještě něco vyždímat,“ přiznal 38letý sportovec.

V jeho úspěšné kariéře mu pomáhá také meditace. „Pro sport potřebuji mít dobrou fyzičku. Stejně tak ale musím být v pohodě i po duševní stránce. Meditace nebo učení nových věcí, je skvělý trénink hlavy. A freestyle motokros je o hlavě. Většina sportů je o hlavě. Člověk musí potlačit strach a být naprosto soustředěný. Být teď a tady, nebo to dopadá jako u mě v Mnichově,“ uvedl Podmol, který si při tehdejším pádu z motorky zlomil obě nohy.

„Snažím se na sobě pracovat a meditace mi dodává klid i v osobním životě. Pořád se snažím hledat štěstí,“ doplnil sportovec.

Není to jen o úspěších a penězích

K touze po vnitřním klidu ho prý dovedly depresivní stavy a smutné chvíle. „Vyhrával jsem mistrovství světa, mám zdravé děti, partnerku, ale přesto jsem zažíval pocity smutku. Snažil jsem se přijít na to, proč to tak je, a začal si číst o spirituálním světě a meditovat,“ popsal Podmol.

„Pak jsem pochopil, že nejsem dostatečně vděčný za to, co mám. Pořád jsem chtěl víc a víc. To uvědomění si, že život je skvělý už takový, jaký je, je důležité. Není to jen o úspěších, penězích a divácích,“ doplnil.

Celý rozhovor Libora Podmola s moderátorkou Radkou Červinkovou v Povídej si poslechněte v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.