Celebrity

7. října 2022 17:45

Anna Fedorov

Motokrosař Podmol o vážné nehodě a zlomených nohách: Doteď to cítím. Byla to zkouška

Nenechte si ujít Libora Podmola v pořadu Povídej

Nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol se v pořadu Povídej rozpovídal o vážné nehodě, kterou utrpěl před třemi lety během mistrovství světa v Mnichově. Tehdy si ve finálové jízdě přivodil velmi komplikovanou zlomeninu obou nohou. Jak sám říká, byla to pro něj jedna z nejtěžších zkoušek v životě.

Podmol se narodil v Ostravě a lásku k motorkám zdědil po svém otci. Závodit ve freestyle motokrosu začal v osmnácti letech a osm let nato získal svůj první titul mistra světa. Na svém kontě má nespočet prvenství a vítězství. V roce 2019 si v jednom ze závodů přivodil velmi komplikovanou zlomeninu obou nohou. Navzdory předpovědi lékařů stál o dva roky později na startu nejtěžšího závodu vůbec, závodu Rallye Dakar.

„Člověk nepomýšlí na to, že by se mohl zranit. Poté, když už se něco přihodí, přirozená reakce je, se z toho co nejdříve vylízat a dostat se zpátky do sedla a závodu,“ svěřil se moderátorce Radce Červinkové osmatřicetiletý Podmol. „Vždycky to byla ručka, nožka. Až ty nohy v 2019 to byl hodně vážný úraz, který mě doteď štve. Pořád to cítím a asi už do konce života budu,“ přiznal sportovec.

Ačkoliv si z nehody odnesl vážná zranění, strach ze závodění prý rozhodně nemá. „Nedělal bych sport, který dělám, kdybych měl hrůzu ze zranění nebo bolesti. Samozřejmě mě bolí všechno a nerad se raním, ale freestyle motocross a rallye jsou prostě sporty, při kterých když člověk udělá chybu, tak to tvrdě slízne,“ pokračoval Podmol. Celý rozhovor s ním sledujte v pořadu Povídej v neděli 9. října ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Pád v Mnichově jej postihl v posledním dvojnásobně bodovaném skoku, kdy chtěl předvést náročný bodyvarialový trik California Roll. Chyboval při nájezdu na rampu. „Bylo tam více chybiček, které se nasčítaly a nakonec to tak dopadlo,“ řekl. „Byl jsem unavený a nedával si trošičku pozor. Na závod jsem si z nějakého důvodu vzal také motorku s větším výkonem. Nakonec jsem si nevšiml, že stavěči dráhy nám posunuly tobogán asi o dva metry,“ upřesnil Podmol.

„Dával jsem si pozor, abych do triku nevletěl příliš rychle. Plyn jsem ale zkrotil na poslední chvíli až moc. Neměl jsem potřebnou rychlost, motorka se ve vzduchu překlápěla a já musel v půlce triku rychle pryč. Bohužel jsem z několikametrové výšky dopadl na nohy a pak hned na záda,“ popsal přesnou příčinu pádu.

Když dopadl na zem, tušil, že se vážně zranil. „Docela to bolelo a spíš jsem cítil, že to tam plave. Doteď mám v nohách asi 39 šroubů. Měl jsem tam mladšího bratra, který mi sundaval po nehodě boty. Byl to docela zážitek,“ doplnil motokrosař. „Cokoliv jsem si předtím udělal, vždycky uběhly dva tři měsíce a člověk jel dál. Tady jsem rok neseděl na motorce a tři měsíce jezdil na vozíku. Byla to těžká zkouška,“ uzavřel Podmol.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.