Vica Kerekes v Exnerovi odmítla dublérku! Pro jakou scénu byla potřeba?

Osudová srážka! Přesně tak začala jiskřivá romance kapitána Exnera v podání Michala Dlouhého se seriálovou doktorkou Gabrielou Steinovou, kterou hraje Vica Kerekes. Zrzavá kráska málem skončila pod koly jeho exkluzivního kabrioletu. Naštěstí vyvázla s odřeným a naraženým kolenem.

„Kapitán Exner projíždí ve svém kabrioletu městem, kochá se pohledem na raně podzimní ulice plné krásných žen a užívá si toho, že je ještě teplo a hezky. Vica Kerekes jako doktorka Steinová spěchá na tramvaj s nákupem, je neopatrná, nerozhlédne se a skočí pod kola Exnerovi, který ji málem přejede, přestože nejede rychle, protože je to policista, takže dodržuje předepsanou rychlost,“ prozradil Vít Karas, režisér Kapitána Exnera.

Michal Dlouhý jako gentlemanský kapitán Exner jí okamžitě nabízí pomoc a ošetření. „Je to vina prozřetelnosti, že tyhle dva dala dohromady. On ji nakonec nesrazí, zabrzdí včas, ale ona jak se lekne, tak spadne na zem sama. A okamžitě to mezi nima zajiskří,“ směje se režisér.

Podívejte se na celou scénu sami:

Točení bez dublérky

Vica Kerekes náročnou scénu hrála sama, bez dublérky. „Nedala se obalit, měla totiž sukni, byla jí vidět kolena, měla krátké rukávy, nedalo se na ní vůbec nic skrýt. Ale chtěli jsme, aby to bylo co nejvíce uvěřitelné a celou dobu jí vidět do obličeje. Nakonec musela padat opravdu bez jakékoliv žíněnky, podpůrných věcí. Vica to odpoledne padala a minimálně třicetkrát sebou flákla na zem, protože jsme scénu natáčeli ještě z různých úhlů,“ prozradil detaily režisér.

Herečka do natáčení šla tak naplno, že si odřela a narazila koleno. „Když se v následující scéně ošetřuje koleno peroxidem, tak to není namaskované, ale to je opravdové. Celou dobu tam byl kaskadér Petr Drozda, což je zkušený harcovník, který tam celou dobu vše koordinoval, aby k žádnému vážnému zranění nedošlo,“ přibližuje Karas detaily.

Jde o jednu z nejdéle natáčených scén seriálu. „Bylo to technicky nesmírně náročné, protože už jen umístit kameru na auto veterána, abychom neublížili ani autu, ani kameře ,nebylo nic snadného. Pak se musela scéna dobře nacvičit, aby tam Vica vběhla v pravou chvíli a to auto jelo určitou rychlostí, aby to opravdu vypadalo nebezpečně, to všechno opravdu zabralo několik hodin,“ prozradil režisér.

Další díl i s Vicou Kerekes uvidíte v neděli na Primě ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.