Celebrity

10. dubna 2022 06:01

David Laštovka

Karel Štědrý na automatech vydělal miliony. Překonal rakovinu, zemřel jako Gott

Benefice Karla Štědrého v zábavném pořadu na iPrima.cz

Život zpěváka, moderátora a herce Karla Štědrého, jednoho z interpretů hitů Mám malý stan či Milenci v texaskách, který by v těchto dnech oslavil 85. narozeniny, nebyl procházka růžovou zahradou. V pouhých dvaačtyřiceti letech ovdověl a sám se musel postarat o dvě dospívající dcery. Bojoval s rakovinou střev a Alzheimerovou chorobou.

Karel Štědrý, z kterého neustále vyzařovala pohoda a zdobil ho široký úsměv na tváři, byl třikrát ženatý. Jeho první manželkou byla Jana Plodrová, s kterou se seznámil, když mu bylo osmnáct let, na plovárně v Podolí. Jana byla o několik let starší a za sebou už měla jedno nevydařené manželství. Právě kvůli tomu ji svým rodičům dlouhou dobu tajil. Po čtyřech letech vztahu Jana přišla do jiného stavu a byla svatba. Měli spolu dvě dcery, Zuzanu a Terezu, které pojmenovali podle písní Waldemara Matušky, který patřil mezi blízké kamarády Karla Štědrého.

Dcery první macechu nepřijaly

Šťastné a spokojené manželství narušila až vážná nemoc jeho milované manželky. V pouhých dvaačtyřiceti letech ovdověl a na dospívající dcery zůstal úplně sám. Po třech letech se znovu oženil, a sice s Evou Vondruškovou, matkou bývalé televizní moderátorky a zpěvačky Nikol Lenertové. Jak Štědrý přiznal v pořadu 13. komnata, dcery ji ale příliš nepřijaly, a i proto brzy následoval rozvod. Životní štěstí a pohodu našel až díky třetí manželce Evě, kterou si bral v roce 1984, měl s ní syna Karla a zůstal s ní až do své smrti.

Jeho firma zaměstnávala téměř stovku lidí

Po revoluci, kdy o umělce nebyl příliš velký zájem Karel Štědrý rozjel podnikání s automaty na pití, které v té době u nás nikdy neznal. „Vyrazil jsem do Rakouska a Itálie, abych zjistil, jak to funguje. Pak jsem si půjčil 1,5 milionu korun, za které jsem automaty nakoupil. Za půjčené peníze jsem ručil dovezenými automaty. V začátcích jsme automaty spravovali sami. Jezdil jsem s kýblem, hadrem a taškou s ingrediencemi,“ popisoval s úsměvem Štědrý. Sám nečekal, kolik peněz mu tento byznys přinese. Vydělal miliony korun a jeden čas zaměstnával až stovku lidí.

Stejný osud jako Karel Gott

Na sklonku života bojoval s několika vážnými nemocemi. Při náhodné lékařské kontrole mu byla diagnostikována rakovina střev, kterou po sérií chemoterapií úspěšně překonal. Poté podstoupil operaci srdce. I ta dopadla dobře. Když už si myslel, že je z nejhoršího venku, onemocněl Alzheimerovou chorobou. Příčinou smrti však nakonec byla stejná nemoc, která zabila i jeho celoživotního kamaráda, zpěváka Karla Gotta.

Oba zemřeli pár měsíců po osmdesátých narozeninách. „Kája zemřel na akutní leukémii. Dostal ji s největší pravděpodobností z těch prodělaných šedesáti chemoterapií. Řekli mi to lékaři. Ze začátku mu pomáhaly transfuze. Byl pak nějakou dobu jako znovuzrozený. Ale postupem času bohužel přestaly působit pozitivně. Karel kvůli leukémii slábl, byl strašně unavený, odcházel mi před očima,“ uvedla pro deník Blesk vdova Eva Štědrá.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.