Životní styl

18. července 2018 06:00

Anna Kopečková

V práci jako na dovolené: 5 tipů, jak si u počítače užít „all inclusive"

Pokud máte tu smůlu, že zrovna letní období budete z jakéhokoliv důvodu trávit zavření v práci, nezoufejte! Navoďte si dovolenkovou atmosféru pomocí jídelníčku a uvidíte, že se i za monitorem počítače budete cítit jako na pláži.

Léto je časem dovolených, výletů, rekreací, odpočinku u moře i vysokohorských výšlapů. Zážitky teplých měsíců obvykle bývají spjaty se zážitky gastronomickými - v létě si můžeme dopřát exotické speciality, plody moře, čerstvou zeleninu a ovoce, kopce zmrzliny i osvěžující alkoholické či nealkoholické drinky.

Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým si můžete naservírovat dovolenou na váš talíř, i když právě sedíte v práci:

1. Pitný režim

Pořiďte si do práce velkou sklenici s letními motivy a brčko ve veselých barvách. Do džbánu nalijte perlivou vodu, vhoďte do ní plátky salátové okurky, kousky vodního melounu, pár lístků máty a několik kostek ledu (pokud je máte k dispozici). Osvěžující a přitom zdravou limonádu popíjejte v průběhu celého dne.

2. Coffee break

Horká káva z přístroje na espreso je sice skvělá, ale v teplém počasí příliš neosvěží. Nechte svou kávu vychladnout, přelijte ji do vysoké sklenice s ledem (nebo vychlazené z lednice), přilijte kapku mléka a nápoj oslaďte podle vašich zvyklostí. Ucucávání brčkem je přímo pracovně - dovolenkovou povinností!

3. Svačinky

Müsli tyčinky, ovesné sušenky či proteinové tyčinky si nechte na zimu. Nyní přišel čas na čerstvost a vitaminy. Abyste i v létě do sebe dostali potřebné živiny, ale přitom jste neměli hlad, zbytečně nepřibírali a ani si nerozhazovali hladinu cukru v krvi, zkombinujte sladké ovoce s mléčným výrobkem, který bude mít dost bílkovin. Dejte si třeba bílý řecký jogurt s borůvkami, cottage se záplavou malin nebo ovoce doplňte přírodními nepraženými a nesolenými ořechy. Letní atmosféru nejlépe navodí jahody, meloun, borůvky, maliny či rybíz. Točená zmrzlina nebo nanuk také jistě nebudou marnými alternativami!

4. Oběd

Zapomeňte na to, že byste svůj oběd zhltali za stolem při psaní e-mailu! Buď jděte na něco dobrého na zahrádku do restaurace, nebo si oběd připravte do krabičky s sebou a posaďte se s ním ven na lavičku - někam pod stín stromu, kde se budete dobře cítit. Nikam nespěchejte a vychutnejte si grilovanou zeleninu, grilovaná masa, plody moře, čerstvé saláty či lehoučké těstoviny. V tomto období vynechte smetanové omáčky, knedlíky i smažená jídla. Léto se prostřednictvím jídla okamžitě projeví na vaší náladě i zdraví.

5. Po práci na drink

Aby byla pracovní dovolená opravdu „all inclusive“, nesmí chybět po-pracovní drink a něco na zub k tomu. Zkuste letos omezit alkohol a dejte si třeba vychlazené ovocné nealkoholické pivo nebo slaboučký vinný střik. Nakládaný hermelín nechte ležet v oleji a raději si objednejte opět něco lehkého, zeleninového, co vás zchladí, ale zároveň zasytí. Vyberte si třeba čerstvou rybu se zeleninou.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.