Životní styl

17. prosince 2022 05:30

Marie Makovská

Když vařím, zašpiním všechno kolem. Moderátor Brousil ukázal důvtipně zařízený byt

Jaroslav Brousil - bydlení

Byt řešený jako dva pokoje s kuchyňským koutem a lodžií si moderátor CNN Prima NEWS Jaroslav Brousil vybavil moderně a v duchu minimalismu. Neradil se s žádným profesionálem na bytový design a vsadil na tři základní barvy. Také ostatní prvky interiéru dobře promyslel a díky vlastnímu citu a vkusu si teď užívá útulné bydlení.

Existovaly doby, kdy bylo v kurzu mít každý pokoj jinak barevný, někdy i dost křiklavě. Místo zelené ložnice a žlutého obýváku vybral Jaroslav Brousil jen tři barvy, které se podle něj neokoukají. „Není tady moc zbytečných věcí. Mám rád, když je interiér zajímavý a pestrý, ale zároveň nemám rád ostré barvy a ty, které se mi rychle okoukají. Takže je celý byt koncipován do bílé, šedé a černé,“ svěřil webu Prima Living Jaroslav Brousil.

Soulad barev je základ

Bílé kuchyně s vestavěnými černými spotřebiči a dřevěnou pracovní deskou patří v současnosti mezi nejoblíbenější. Navzdory tomu, že nám v kuchyni často něco vyprskne nebo ukápne. Bílá možná nepůsobí jako ta nejpraktičtější barva, hladký lesklý povrch se však udržuje snadno. Barevně ji moderátor sladil ještě s jídelním stolem a židlemi.

Šedá sedačka ve tvaru L společně s šedým kobercem a šedou stěnou v obýváku by mohla být pro někoho „už moc“. Celkově ale v interiéru s prvky dřeva, pokojovými rostlinami a akváriem působí příjemně. Černá barva dominuje hlavně balkonu s výhledem na komplex moderních budov a pražskou čtvrť Holešovice. Jaroslav Brousil si tu rád posedí s hrnkem horkého kakaa.

Brousil má v bytě stěrku

Dalším oblíbeným a funkčním prvkem, který najdete i v bytě Jaroslava Brousila, je stěrka. „Mám ji i v kuchyni, jelikož když vařím nebo peču, nejsem úplně nejpořádnější člověk a zašpiním všechno kolem. Většinou pak musí veškeré oblečení do pračky a já do sprchy, takže stěrka je hodně praktická,“ přiznal se smíchem Brousil. Například v případě stěrky dal dokonce šanci i další barvě, a to béžové. „Mám tu barvu rád, je neutrální, teplá, není chladná a prostě se neokouká,“ vysvětlil.

Celý interiér působí promyšleně, těžko uvěřit, že se na něm přímo nepodílel žádný designér. „Sleduji spoustu webů, třeba i Prima Living, čtu množství časopisů a sleduji i na sociálních sítích mnoho designérů. Díky tomu je to tady kombinace inspirace z tohoto světa a toho, co se líbí mně,“ pochlubil se Jaroslav Brousil, který v kontinuálním vysílání stanice CNN Prima NEWS sděluje divákům aktuality z domova i ze světa.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.