Kosmetická akupunktura: Jak vám mohou pomoci jehly bez chemie?

Vypadat mladě a krásně chceme všechny, už podstatně méně z nás se ale líbí myšlenka nechat si prostřednictvím injekcí vpravovat chemikálie do těla. Pokud tedy i vy patříte mezi ženy, které nechtějí o botoxu a výplních ani slyšet, ale přesto byste si přála pleť ve tváři omladit, vyzkoušejte kosmetickou akupunkturu! Nesmí vám ovšem vadit jehličky.

Co si představit pod klasickou akupunkturou asi víte a ta kosmetická k ní má poměrně blízko – i ona vychází z principů tradiční čínské medicíny. Za cíl si klade nejenom zkrášlit, ale i odstranit zdravotní problémy, které mohou být skrytou příčinou řady estetických nedokonalostí. „Mezi její hlavní výhody oproti botoxu, kolagenovým nebo restylanovým injekcím patří její bezpečnost a také to, že nepotřebuje takřka žádný čas na zotavení,“ přibližuje metodu praktička čínské medicíny a kosmetické akupunktury Monika Golasovská z Bylinkové terapie.

Po ošetření, které trvá obvykle jednu až dvě hodiny, je obvyklé maximálně začervenání pleti, které během pár hodin vymizí – s modřinami, otoky a dalšími nežádoucími účinky obvyklými po zákrocích estetické medicíny se tady nesetkáte.

Co všechno akupunktura dokáže?

Mikrojehličky napíchané ve tváři zlepšují cirkulaci krve a pomáhají lymfatickému systému odplavovat toxiny a škodliviny. „Zároveň akupunktura zvyšuje produkci kolagenu a zpevňuje póry, působí proti vráskám, povadlé pleti a dvojité bradě. Redukuje také kruhy pod očima, otoky a pigmentové skvrny a uvolňuje svalové napětí,“ dodává expertka. Jelikož se ale jedná o šetrnou metodu, k dobrým výsledkům je potřeba absolvovat více sezení, obvykle mezi šesti až deseti, jednou až dvakrát týdně. Je tedy nutná určitá časová investice, která není úplně malá – mezi návštěvami je totiž třeba o pleť pečovat i doma prostřednictvím akupresury, tedy masáží tlakových bodů.

Počítejte ale i s investicí finanční, protože za každou léčebnou a krášlici hodinku dáte několik set korun. Výhodou je nicméně to, že pro kosmetickou akupunkturu takřka neexistují zdravotní kontraindikace – nedoporučuje se pouze ženám, které se léčí se špatnou srážlivostí krve a někteří terapeuti jsou opatrní také u žen v prvním trimestru těhotenství. Je tedy jenom na vás, jestli volání jehliček podlehnete anebo zůstanete u klasické kosmetiky.

autor: Karolina Š.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.