Krásná barva vlasů, která vydrží? 5 rad, jak toho docílíte

Téměř každá žena čas od času zatouží po jiné barvě vlasů. Jak vybrat tu, která vám bude nejvíce slušet? A jak se o vlasy starat, aby barva vydržela co nejdéle a vlasy byly zdravé?

Pozor na domácí barvení, vlasy můžete poškodit

Barvy, které si koupíte v drogerii, mohou vlasy poškodit, mají totiž většinou nešetrné složení. Obsahují velké molekuly barvy, které proniknou do vlasů a poničí je, protože si musí „najít cestu“ do vlasu proti jeho přirozené struktuře. Závěrečná péče, která je k barvám přidávána v pytlíčcích a měla by zajistit jejich regeneraci, neproniká do hloubky vlasu. Jedná se o silikony, které vlasy sice obalí a zajistí jim lesk, ale zdraví vlasů je pouze iluzorní a na povrchu. Zdá se nám, že jsou vlasy zdravé, ale jsou spíše zatížené a obalené vrstvou silikonu.

Volte raději profesionální barvy a zásah odborníka

Profesionální barvy, které jsou k dispozici v kadeřnických salonech, mají složení, které je k vlasům daleko přívětivější. Obsahují malé molekuly barvy, která pronikne do struktury vlasů naprosto přirozeně a povrch vlasu není poškozen. Díky následné péči je vlas i barvu možné lépe ochránit. Společně s profesionálním kadeřníkem je navíc snazší vybrat odstín, který vám bude vyhovovat.

Barvením vlasů se mění jejich vnitřní struktura, což nemusí být pouze negativním proces. Je spousta žen, pro které je práce s obarvenými vlasy snazší.

Vlasy hned před barvením ani po barvení nemyjte

Aby byla pigmentace vlasů dokonalá, nedoporučují kadeřnice mýt vlasy 1–2 dny po barvení. Stále totiž probíhá proces pigmentace a výsledná barva by mytím mohla ztratit na sytosti. „Nedoporučuje se ani mýt vlasy těsně před barvením, tím totiž odstraníte přirozené oleje, které chrání především pokožku hlavy před podrážděním. Před barvením nepoužívejte ani suchý šampón, ten může způsobit to, že barva špatně chytne," vysvětluje Martina Fialová z kadeřnického salonu Color Lounge by KLIER .

O barvené vlasy musíte správně pečovat, aby barva nezmizela

Aby barva nemizela s prvním mytím, je důležité o barvené vlasy správně pečovat. Používejte vlasové řady, které jsou pro barvené vlasy určené a které vyhovují vašemu typu vlasů. Důležitá je také ochrana před UV zářením. Pokud se tedy ještě chystáte na dovolenou do teplých krajin, myslete na to, že intenzivní slunce může barvu změnit a na přímém slunci je dobré vlasy chránit k tomu určenými přípravky, případně pokrývkou hlavy.

Barevné trendy

„Stále ještě sice vede zesvětlení délek vlasů, ale objevují se i trendy sjednocující barvy. Barevné přechody v délkách vlasů nejsou nějak radikální, spíše se vrací k přirozenosti a plynulé provázanosti," říká Martina Fialová.

A stále jsou populární i barvené pastelové trendy, které jsou in u všech věkových kategorií.

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.