Móda a krása

23. dubna 2018 07:30

Martina Čerňanská

Nohy po zimě? Zkuste jim trochu pomoci a v sukni budou božské

Nemusíte mít nohy jako andílek Victoria’s Secret, abyste je mohla ukazovat. Stačí si dát trochu práce a budete je mít jako bohyně!

Možná byte ráda už oblékla sukni bez punčoch, ale vaše nohy vypadají po zimě všelijak. Prostě se ještě necítíte příliš jistě. Poradíme pár triků, jak dát nohy na jaro do kondice a až je vytasíte v mini nebo midi, budete za bohyni!

Fakt je, že muži pohled na nahé ženské nohy milují. Možná je nemáte jako gazela, ale dobrá zpráva je, že trendy se pohnuly k ženštějšímu pojetí těla a dlouhá párátka už tolik nefrčí. Klidně hrdě vystavte tvary, jen musí vypadat prostě k nakousnutí.

Cvičte

Tohle jste asi slyšet nechtěla, ale fakt je, že pevné nohy, ať jakkoli dlouhé a tvarované, vypadají vždy lépe. Dobrá zpráva je, že tady platí všeho s mírou! Pokud nechcete vypadat jako cyklistická šampionka (nic proti nim), zase to tolik nedřete. Jde o to nohy lehce zpevnit, vytvarovat a na to vám postačí pravidelná jóga, běh nebo spousta chůze.

Odvodněte

Máte někdy chuť dát si na krk ceduli s nápisem: Já nejsem tlustá, ale zavodněná! Klid, to se ženám stává celkem běžně. Vliv mají hormony, menstruace i fáze měsíce, ale samozřejmě také strava. Pokud večer vycvaknete láhev bílého a zajíte to pytlem solených brambůrků, pak se nedivte, že máte nohy jak konve. Vynechte na pár dní sůl, cukr, alkohol a třeba i bílou mouku. Uvidíte, jak splasknete! Pijte týden odvar z kopřivy a břízy nebo si pomozte některým z odvodňovacích preparátů, které se dají koupit v lékárně.

Obrušujte

Dejte si pořádnou vanu plnou horké vody s koupelovou solí a vyzbrojte se dobrým peelingem a masážní houbou. Nohy potřebují bavit nevzhledných šupinek kůže jako nikdy! Takže až se prohřejete a uvolníte, pusťte se nemilosrdně do toho a nohy nešetřete. Vezměte to od stehen až po špičku palce. Pořádně obruste starou kůži a rozprouděte línou lymfu houbičkou.

Oholte

Ať už preferujete kterýkoliv způsob zbavení se chloupků, teď je čas se do toho pustit naplno. V zimě nás trochu zarostlá lýtka tolik netrápila, ale dokonalé ženské nohy chtějí být hladké, jako dětský zadeček. Ať si aktivistky nosí, co chtějí a my jim fandíme, bohyně v sukni má nohy oholené dohladka.

Tónujte

Můžete mít sebekrásnější nohy, ale pokud jsou po zimě bílé jako vápno, nebude to nic moc. Naopak i trochu méně dokonalé budou krásné, když budou tónované trochu do hněda. Na sluníčko vás nepoženeme, spíš na samoopalovací nástřik. Každý to nemusí, ale alespoň na jaře si ho občas dopřejte. Ovšem: vybírejte rozhodně světlejší tóny (!), ať nejste podivně tmavohnědá a nezapomeňte, že máte i zbytek těla, aby vaše “fake” tónování bylo rovnoměrné. Pokud se do samoopalování pustíte doma, buďte velmi opatrná na skvrny. Nejprve pořádný peeling a nezapomeňte sušší místa namazat, aby nezhnědla příliš!

Mažte

Dnes je nabídka speciálních krémů pro nohy veliká. Nemusí být vůbec drahé, aby byly účinné. Vyberete si takový, který zpevňuje a pomáhá proti celulitidě. Důležitá je ale opravdu pravidelnost. Pokud se sem tam něčí máznete, zázrak se konat nebude!

Pedikúra nutná!

Co dodat? Suché paty, zarostlé nehty, oprýskaný lak, to určitě žádný muž ani žena neocení. Nádherné nožky chtějí pravidelnou pedikúru ať už doma nebo u odborníka. Alespoň jednou týdně své nohy zbavte suché kůže a hýčkejte je.

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.