Potřebujete vylepšit obličej? Zkuste některou z cenově dostupných zkrášlujících metod

Chcete trochu změnit to, jak vypadáte, zároveň se vám ale nechce podstoupit invazivní operaci? Máte štěstí, existuje totiž řada metod, jak zlepšit svůj vzhled, aniž by vás to finančně zruinovalo. Na nic nečekejte, podzim je pro boj s nedostatky na kráse ideální období.

Nevypadejte unaveně!

Co je první věc, které si při osobním kontaktu na druhém všimnete? Ruce, boty, vlasy? Kdepak, jako první se při navázání hovoru vždy zahledíme do očí. Oči o nás vypovídají, zda jsme šťastní, smutní nebo unavení. Pokleslá oční víčka vyvolávají dojem smutku či únavy, aniž byste se tak ve skutečnosti cítili. Navíc mohou zhoršovat vidění.

Řešením je podle primáře oddělení plastické chirurgie Lékařského Domu Praha 7 MUDr. Huberta Topinky blepharoplastika čili plastická operace očních víček. „Problémy činí nadbytečná kůže a tukové váčky nad a pod očima. Ty jsme schopni během zákroku odstranit, a to buď klasicky skalpelem nebo s využitím laseru,“ popisuje lékař.

Klasická plastika očních víček probíhá v lokální anestezii a pacient obvykle odchází ještě týž den domů, v případě operace laserové je nutná anestezie celková a pacient zůstává hospitalizován do druhého dne. „U klasické operace je třeba počítat s týdnem domácí rekonvalescence, u laserové trvá doba do plného zotavení zhruba týdny dva,“ uzavírá MUDr. Topinka, podle něhož si můžete efektu operace užívat 5 až 10 let.

Permanentní make–up trochu jinak

Nedokážete si představit, že byste bez make-upu opustila byt? Nebo se cítíte lépe upravená než zcela přírodní, ale ne vždy máte na líčení čas? V obou případech pomůže microblading, jedna z forem permanentního make-upu. „Při microbladingu neboli mikropigmentaci zapravujeme do vrchní vrstvy kůže přírodní pigment,“ popisuje Lucie Kuntzová, která se této metodě léta věnuje.

Co všechno lze microbladingem zkrášlit? „Vedle obočí a očních linek můžeme zvýraznit kontury rtů, dokreslit vypadané vlasy nebo vizuálně rekonstruovat prsní dvorce po chirurgickém zákroku,“ vysvětluje Lucie Kunzová. Podle ní připomíná microblading tetování, zdůrazňuje však hlavní rozdíly: „Microblading nebolí a jeho výsledky nejsou permanentní, pigment během 3 až 5 let z kůže zcela vymizí. Tím se liší i od běžného permanentního make-upu, který v kůži může měnit barvu a zůstávat i trvale, protože se pigment aplikuje do hlubších vrstev kůže.“ Jak ale Lucie Kunzová dodává, i u microbladingu lze dosáhnout trvalého efektu, a to jeho pravidelným opakováním zhruba každé dva roky.

I tato metoda má však úskalí. „Pozor si dejte při výběru kosmetického salonu, kde chcete proceduru podstoupit. Udělejte si rešerše a nemějte obavy zeptat se na reference zákazníků. Roli hrají také zkušenosti kosmetičky,“ radí odbornice. Nechcete přece trávit roky s vybledlým, rozpitým či jinak nepovedeným obočím či očními linkami.

Speciální nitě proti vráskám

Také vrásky a povolené kontury obličeje mohou evokovat únavu a opticky přidávají roky navíc. Zbaví vás jich speciální kosmetická vlákna nazývaná mezonitě, které lékař zavádí dutou jehlou do hlubších vrstev kůže.

Jehly s nitěmi se zavádí postupně nejprve na jednu, pak na druhou polovinu obličeje, a klient si tak může již při aplikaci ihned uvědomit rozdíl.

„Na závěr zákroku jehly odstraníme a mezonitě zůstávají v podkoží. Nitě mají na svém povrchu zpětné zoubky a manipulací s nimi vypneme pleť, vyhladíme vrásky nebo pozvedneme pokleslé obočí,“ vysvětluje MUDr. Poláček.

Vlákna se pomalu rozpouští, nahrazuje je a obrůstá nové vazivo, které zpevňuje a vyplňuje podkoží a postupně dále zvýrazňuje účinek procedury. Maximálního efektu si můžete užívat po 3 týdnech až 3 měsících po zákroku a omlazení vám vydrží asi 2 roky. Podle potřeby je možno aplikaci kdykoliv doplnit.

Omlazení kyselinou hyaluronovou

Jestli se vám představa nití v kůži moc nezamlouvá, ale přesto chcete pleti dodat chybějící objem, vyplnit vrásky nebo remodelovat celý obličej, co se spolehnout na kyselinu hyaluronovou ve formě dermálních výplní?

„Kyselinu hyaluronovou aplikujeme tenkou kanylou nebo jehlou podle druhu výplně, a poté ji jemnou masáží rozprostřeme v kůži v lokalitě, jejíž vzhled chceme zlepšit,“ popisuje MUDr. Poláček. Některé preparáty obsahují lokální anestetikum, takže je aplikace minimálně bolestivá. Je prokázáno, že zákrok celkově omladí pleť, odstraní unavený vzhled a dodá odpočatý, svěží „look“. Kromě toho dokáže zlepšit tmavé kruhy pod očima, vrásky kolem úst či výrazné nosoretní rýhy.

„Kyselinou hyaluronovou můžeme také zvýraznit lícní kosti,“ dodává k tomu lékař s tím, že větším počtem výplní lze zcela remodelovat obličejové kontury. Například při aplikaci do oblasti lícních kostí a brady získá obličej žádaný trojúhelníkový tvar. Jediná „vada na kráse"? Protože je kyselina hyaluronová součástí mezibuněčné hmoty, metabolizuje se, a tedy postupně dochází k jejímu přirozenému rozkladu. Užívat si mladistvého maximálního efektu budete asi půl roku až rok, pak se pleť postupně vrací k původnímu vzhledu.

Rekonvalescence je dána eventuálním rizikem drobných modřin, naštěstí není dlouhá, po zákroku v lokální anestezii můžete odejít domů. V rukou zkušeného plastického chirurga nebo dermatologa je ale i toto riziko zanedbatelné. Po zákroku vám lékař případně doporučí určitý režim, včetně lokální masáže k rozprostření přípravku ve tkáni.

-jk-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.