Rýžová voda vzala sociální sítě útokem: Prý dokáže urychlit růst vlasů!

Obyčejná voda z rýže podle sociálních sítí dokáže zlepšit elasticitu vlasů a urychlit jejich růst až o několik centimetrů za měsíc. Tisícovky žen dávají vlastní návody na TikTok a YouTube, jak vytvořit tu správnou rýžovou vodu. Využití rýžové vody na vlasy přitom vychází ze staleté japonské tradice.

Na rozdíl od jiných trendů na sociálních sítích benefity používání rýžové vody na vlasy se podle všeho zakládají na pravdě. Využití rýžové vody patří mezi staleté tradice u japonských žen, které si takto pěstovaly dlouhé a husté vlasy. Yu-Su-Ru je rýžová voda, kterou si Japonky denně hřebenem včesávaly do vlasů, aby měly vlasy silné a dlouhé vysloveně až na zem. Tehdy zkrátka využívaly to, co jim zbylo z všedního vaření.

Kosmetický průmysl proti rýžové vodě nic nemá

Zajímavostí je, že ani kosmetické studie proti rýžové vodě nic extrémně nenamítají. Voda z rýže má totiž obsahovat plno antioxidantů, minerálů, vitamínu B a E a aminokyselin, zkrátka všech složek, které se denně využívají v kosmetickém průmyslu. Studie také potvrzují, že je lepší rýžovou vodu pravidelně včesávat než jí vlasy polévat. Kadeřníci říkají, že například kombinace rýžové vody a lžičky octa zastane roli kondicionéru, proto jsou vlasy po aplikaci rýžové vody lesklejší.

V čem by měla rýžová voda pomoci?

  • Zlepšit elasticitu vlasů
  • Urychlit růst vlasů
  • Napravit jejich poškození
  • Pomoci při zacuchávání vlasů

Jak si vytvořit rýžovou vodu?

Vezměte půl hrníčku rýže (nikde se příliš nespecifikuje jaký druh rýže) a vysypejte ji do hrnce nebo větší sklenice. Rýži zalejte 2 až 3 sklenicemi vody a nechte 30 minut louhovat. Odeberte rýži a vodu uzavřete do sklenice. Na TikToku můžete vidět návody, kdy ženy rýži vysloveně vaří například s pomerančovou kůrou, aby jim vlasy následně voněly. Rýžovou vodu ženy často nalévají do rozprašovače.

Jak používat rýžovou vodu?

Použít rýžovou vodu není nic těžkého. Postupujte, jak jste zvyklí, umyjte si vlasy šamponem, smyjte šampon a na vlhké vlasy naneste rýžovou vodu. Vmasírujte ji do pokožky, nechte 20 minut působit a následně smyjte teplou vodou.

NENÍ VODA JAKO VODA: 7 ČISTĚ PŘÍRODNÍCH VOD PRO KRÁSNOU PLEŤ

OBYČEJNÁ OKURKOVÁ VODA JAKO ZÁZRAK: ZLEPŠÍ PLEŤ, POMŮŽE V HUBNUTÍ A POSÍLÍ KOSTI


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.