zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Obyčejná okurková voda jako zázrak. Zlepší pleť, pomůže v hubnutí a posílí kosti

Okurková voda je výborná na akné
Autor: iStock Okurková voda je výborná na akné
kloidop , Vydáno: 29.07.2020
Okurková voda je takový zázrak dva v jednom. Kromě skvělého osvěžení v letních měsících vám totiž dopřeje mnoho zdravotních účinků, které se rozhodně neztratí.

reklama

Na okurkovou vodu dnes můžete narazit v každé restaurace, a to nejen v létě. Na rozdíl od sladkých džusů a limonád dokáže tato voda osvěžit bez kalorií, což je jeden z jejích velkých plusů. Okurka v sobě obsahuje celou řadu vitaminů, které jsou prospěšné pro naše tělo. Kromě vitaminů v ní najdete i vlákninu a minerály, nezbytné látky pro fungování našeho těla. Výtažky z okurky dokážou posílit srdce, zlepšit stav kostí nebo pomáhají orgánům lépe fungovat. To všechno dokáže, pokud ji necháte chvíli louhovat ve vodě.

Okurka je bohatá na flavonoidy, vitamin B1, C a K, mangan, draslík, měď, fosfor nebo kyselinu pantotenovou. Šťáva z okurky má velmi pozitivní účinky na kvalitu vlasů, mimo jiné kladně působí na funkci ledvin a močového měchýře. Podporuje hubnutí. Díky obsahu vitaminu E osvěžuje pleť. Také ničí bakterie v těle a působí protinádorově.

MINERÁLY – JAK JE ZDRAVĚ A LEVNĚ DOSTAT DO TĚLA?

Okurka setá/Cucumis sativus (salátová)
Autor: Jindřich Votýpka Okurka setá/Cucumis sativus (salátová)

Okurková voda dodá živiny a vylepší pleť

Okurková voda je plná živin. Obsahuje vitaminy A a C a mangan. Vitamín A je důležitý antioxidant, který napomáhá pleti tak, aby nestárla, stejně tak je důležitý pro náš zrak, protože jeho nedostatek může vést až k šerosleposti. Vitamin C můžete najít v mnoha potravinách, u kterých budete překvapeni. Funguje jako štít pro naši pleť, jež tak může odolávat působení volných radikálů, toxinů a slunečnímu záření. Zároveň je okurková voda ideální pro hydrataci pleti. Mangan je důležitým prvkem pro krvetvorbu a podílí se na správném vývoji mezibuněčné hmoty, kostí a chrupavek. Pomáhá také hlídat hladinu cholesterolu v krvi.

Vyživuje svaly, posiluje srdce a zlepšuje trávení

V okurce najdete i křemík. Ten je nezbytnou součástí mnoha enzymů (bílkovin řídících chemické reakce ve našem těle). Účastní se tak zejména na tvorbě pojivové tkáně – kůže, nehtů, vlasů – kterým dodává pevnost a pružnost. Stejně tak napomáhá k pevnosti našich kostí, a to především díky zvyšování obsahu vápníku. Okurková voda tak pomůže před tréninkem nebo při náročném pracovním dni.

ZÁZRAČNÝ CITRON – ZLEPŠUJE SPÁNEK, SNIŽUJE KREVNÍ TLAK A MNOHO DALŠÍHO

Okurková voda dokáže pomoci ke snížení vysokého krevního tlaku, vaše srdce bude rázem lépe fungovat. Díky obsažené vláknině je dobrá pro správné trávení.

Zlepšuje stav kostí

Zdravé a silné kosti dokáže udržovat i vitamin K, který najdete také v okurce. Vitamín K je nezbytný pro funkci několika proteinů podílejících se na srážení krve. Vitamín K je dále nezbytný v procesu mineralizace kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Jedním z velkých strašáků je osteoporóza, která postihuje především ženy a v poslední době čím dál tím mladší, proto je dobré na okurku nezapomínat.

Lepší mozková činnost a boj proti rakovině

Fisetin, který je v okurce obsažen, má protizánětlivé vlastnosti a přispívá k lepší mozkové činnosti a paměti. Okurková voda je bohatá na lignany a antioxidanty, které zabraňují rozvoji rakovinotvorných procesů v těle a celkově zlepšují funkci imunitního systému.

KDE NAJDETE NEJVÍC ANTIOXIDANTŮ?

Okurková voda podporuje hubnutí

Okurková voda pomáhá vyplavit jedovaté toxiny z těla a je také skvělým pomocníkem při rozpouštění ledvinových kamenů. Kromě toho díky obsažené vláknině potlačuje chuť k jídlu.  

6 DŮVODŮ, PROČ JÍST SALÁTOVÉ OKURKY VE VELKÉM

Okurková limonáda
Autor: 79ideas.org Okurková limonáda

RECEPTY: 

DOMÁCÍ OKURKOVÁ LIMONÁDA

OKURKY DO VEDRA: 6 RECEPTŮ, KTERÉ VÁS OSVĚŽÍ

reklama

Související témata: okurka , okurková limonáda , okurková voda , voda z okurky

reklama

Přečtěte si také

reklama