Zdraví a nemoci

29. července 2020 06:00

Petra Kloidová

Obyčejná okurková voda jako zázrak. Zlepší pleť, pomůže v hubnutí a posílí kosti

Okurková voda je takový zázrak dva v jednom. Kromě skvělého osvěžení v letních měsících vám totiž dopřeje mnoho zdravotních účinků, které se rozhodně neztratí.

Na okurkovou vodu dnes můžete narazit v každé restaurace, a to nejen v létě. Na rozdíl od sladkých džusů a limonád dokáže tato voda osvěžit bez kalorií, což je jeden z jejích velkých plusů. Okurka v sobě obsahuje celou řadu vitaminů, které jsou prospěšné pro naše tělo. Kromě vitaminů v ní najdete i vlákninu a minerály, nezbytné látky pro fungování našeho těla. Výtažky z okurky dokážou posílit srdce, zlepšit stav kostí nebo pomáhají orgánům lépe fungovat. To všechno dokáže, pokud ji necháte chvíli louhovat ve vodě.

Okurka je bohatá na flavonoidy, vitamin B1, C a K, mangan, draslík, měď, fosfor nebo kyselinu pantotenovou. Šťáva z okurky má velmi pozitivní účinky na kvalitu vlasů, mimo jiné kladně působí na funkci ledvin a močového měchýře. Podporuje hubnutí. Díky obsahu vitaminu E osvěžuje pleť. Také ničí bakterie v těle a působí protinádorově.

MINERÁLY – JAK JE ZDRAVĚ A LEVNĚ DOSTAT DO TĚLA?

Okurková voda dodá živiny a vylepší pleť

Okurková voda je plná živin. Obsahuje vitaminy A a C a mangan. Vitamín A je důležitý antioxidant, který napomáhá pleti tak, aby nestárla, stejně tak je důležitý pro náš zrak, protože jeho nedostatek může vést až k šerosleposti. Vitamin C můžete najít v mnoha potravinách, u kterých budete překvapeni. Funguje jako štít pro naši pleť, jež tak může odolávat působení volných radikálů, toxinů a slunečnímu záření. Zároveň je okurková voda ideální pro hydrataci pleti. Mangan je důležitým prvkem pro krvetvorbu a podílí se na správném vývoji mezibuněčné hmoty, kostí a chrupavek. Pomáhá také hlídat hladinu cholesterolu v krvi.

Vyživuje svaly, posiluje srdce a zlepšuje trávení

V okurce najdete i křemík. Ten je nezbytnou součástí mnoha enzymů (bílkovin řídících chemické reakce ve našem těle). Účastní se tak zejména na tvorbě pojivové tkáně – kůže, nehtů, vlasů – kterým dodává pevnost a pružnost. Stejně tak napomáhá k pevnosti našich kostí, a to především díky zvyšování obsahu vápníku. Okurková voda tak pomůže před tréninkem nebo při náročném pracovním dni.

ZÁZRAČNÝ CITRON – ZLEPŠUJE SPÁNEK, SNIŽUJE KREVNÍ TLAK A MNOHO DALŠÍHO

Okurková voda dokáže pomoci ke snížení vysokého krevního tlaku, vaše srdce bude rázem lépe fungovat. Díky obsažené vláknině je dobrá pro správné trávení.

Podobné články

Zlepšuje stav kostí

Zdravé a silné kosti dokáže udržovat i vitamin K, který najdete také v okurce. Vitamín K je nezbytný pro funkci několika proteinů podílejících se na srážení krve. Vitamín K je dále nezbytný v procesu mineralizace kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Jedním z velkých strašáků je osteoporóza, která postihuje především ženy a v poslední době čím dál tím mladší, proto je dobré na okurku nezapomínat.

Lepší mozková činnost a boj proti rakovině

Fisetin, který je v okurce obsažen, má protizánětlivé vlastnosti a přispívá k lepší mozkové činnosti a paměti. Okurková voda je bohatá na lignany a antioxidanty, které zabraňují rozvoji rakovinotvorných procesů v těle a celkově zlepšují funkci imunitního systému.

KDE NAJDETE NEJVÍC ANTIOXIDANTŮ?

Okurková voda podporuje hubnutí

Okurková voda pomáhá vyplavit jedovaté toxiny z těla a je také skvělým pomocníkem při rozpouštění ledvinových kamenů. Kromě toho díky obsažené vláknině potlačuje chuť k jídlu.

6 DŮVODŮ, PROČ JÍST SALÁTOVÉ OKURKY VE VELKÉM

RECEPTY:

DOMÁCÍ OKURKOVÁ LIMONÁDA

OKURKY DO VEDRA: 6 RECEPTŮ, KTERÉ VÁS OSVĚŽÍ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.