zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zázračný citron – zlepšuje spánek, snižuje krevní tlak a mnoho dalšího

Mít po ruce citron se rozhodně vyplatí
Autor: istock.com Mít po ruce citron se rozhodně vyplatí
cernanm , Vydáno: 11.07.2019
Všichni víme, že citron je skvělý pro naše zdraví, protože obsahuje hodně vitaminu C. Také víme, že pít po ránu vodu s citronem je skvělé pro náš metabolismus a že pomocí citronu dokážeme uklidit prakticky celý byt.

reklama

Ale citron dokáže ještě víc! Přesvědčte se sami:

Citron vám zlepší kvalitu spánku

Citrusová vůně zklidňuje nervový systém, snižuje úzkost a pomáhá mírnit napětí. Máte problémy se spánkem? Vyzkoušejte citronový olej v aromalampě nebo bohatě postačí, když položíte půlku citronu na noční stolek.

Vaše soustředěnost a koncentrace se výrazně zlepší

Citron má i další pozitivní vlastnost – jeho vůně zbystřuje smysly a díky ní se dokážete lépe soustředit. Také má velmi dobrý vliv na paměť. Dejte si na pracovní stůl kousek citronu a uvidíte sami. Stejný pokus provedli japonští vědci a výsledky mluvili naprosto jasně.

Nebudete mít deprese

Citronový esenciální olej je osvědčeným receptem proti depresi a úzkosti. Pokud máte sklon ke smutným náladám, vyzkoušejte to. Pokud nepomůže obyčejný citron, zkuste usušit citronovou kůru a naaranžovat ji do misky. Nejen, že dobře vypadá, ale pomůže to i vaší psychice.

Proč by měl každý citron projít před použitím mikrovlnnou troubou?

Proč by měl každý citron projít před použitím mikrovlnnou troubou?

Vyčistí vzduch

Citron nejen krásně voní, ale má také antibakteriální účinky. Kápněte trochu citronového oleje do aromalampy a během chvilky budete mít doma krásně pročištěný vzduch. Prima tip: vyzkoušejte tento trik, pokud je někdo u vás doma nebo v kanceláři nemocný. Snížíte tím výrazně riziko nákazy.

Snižuje krevní tlak

Vysoký krevní tlak trápí mnoho lidí a i zde může pomoci citron. Je prokázáno, že citronová vůně tlak snižuje. To stojí za vyzkoušení, ne?

Odpuzuje hmyz

Mravenci, mouchy, komáři a další obtěžující hmyz se s největší pravděpodobností nebude zdržovat v domě, kde to voní po citronu. Pro ještě větší účinek, zapíchejte do půlky citronu hřebíčky. Nejen, že se vyhnete chemickým repelentům, ale ještě ušetříte.

autor: Martina Miláčková

reklama

Související témata: citron , vysoký krevní tlak , citronová voda , čistička vzduchu

reklama

Přečtěte si také

reklama