Prima maminka

11. července 2019 11:40

Martina Čerňanská

Zázračný citron – zlepšuje spánek, snižuje krevní tlak a mnoho dalšího

Všichni víme, že citron je skvělý pro naše zdraví, protože obsahuje hodně vitaminu C. Také víme, že pít po ránu vodu s citronem je skvělé pro náš metabolismus a že pomocí citronu dokážeme uklidit prakticky celý byt.

Ale citron dokáže ještě víc! Přesvědčte se sami:

Citron vám zlepší kvalitu spánku

Citrusová vůně zklidňuje nervový systém, snižuje úzkost a pomáhá mírnit napětí. Máte problémy se spánkem? Vyzkoušejte citronový olej v aromalampě nebo bohatě postačí, když položíte půlku citronu na noční stolek.

Vaše soustředěnost a koncentrace se výrazně zlepší

Citron má i další pozitivní vlastnost – jeho vůně zbystřuje smysly a díky ní se dokážete lépe soustředit. Také má velmi dobrý vliv na paměť. Dejte si na pracovní stůl kousek citronu a uvidíte sami. Stejný pokus provedli japonští vědci a výsledky mluvili naprosto jasně.

Nebudete mít deprese

Citronový esenciální olej je osvědčeným receptem proti depresi a úzkosti. Pokud máte sklon ke smutným náladám, vyzkoušejte to. Pokud nepomůže obyčejný citron, zkuste usušit citronovou kůru a naaranžovat ji do misky. Nejen, že dobře vypadá, ale pomůže to i vaší psychice.

Vyčistí vzduch

Citron nejen krásně voní, ale má také antibakteriální účinky. Kápněte trochu citronového oleje do aromalampy a během chvilky budete mít doma krásně pročištěný vzduch. Prima tip: vyzkoušejte tento trik, pokud je někdo u vás doma nebo v kanceláři nemocný. Snížíte tím výrazně riziko nákazy.

Snižuje krevní tlak

Vysoký krevní tlak trápí mnoho lidí a i zde může pomoci citron. Je prokázáno, že citronová vůně tlak snižuje. To stojí za vyzkoušení, ne?

Odpuzuje hmyz

Mravenci, mouchy, komáři a další obtěžující hmyz se s největší pravděpodobností nebude zdržovat v domě, kde to voní po citronu. Pro ještě větší účinek, zapíchejte do půlky citronu hřebíčky. Nejen, že se vyhnete chemickým repelentům, ale ještě ušetříte.

autor: Martina Miláčková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.