Vlasy v domácí péči: Kadeřnice radí, jak se o ně starat a co rozhodně nedělat

Karanténa a uzavřené kadeřnické salony se neblaze podepisují na našich vlasech. Barvy vlasů ztrácejí lesk, objevují se odrosty, střih vlasů už není tak precizní a vlasům nejsme schopny dopřát profesionální péči. Martina Malinová ze salonu Hair by Martina přináší několik rad, jak o vlasy pečovat bez kadeřníků a co rozhodně nedělat.

Jak docílit toho, aby barva na vlasech vydržela co nejdéle?

Základem je dobře zvolená profesionální péče o vlasy, především vhodný šampon a kondicionér, na který bychom nikdy neměli zapomínat. Vlas uzavře a prodlouží trvanlivost barvy. Na kratší trvanlivost barvy mohou mít vliv také vysoké teploty: žehlička, kulma nebo fén. Pokud se bez nich neobjedete, používejte vždy termoochranu.

Jak maskovat odrosty a šediny?

Určitě nepoužívejte barvu z drogerie, můžete způsobit víc škody než užitku. Pokud potřebujete zakrýt bílé vlasy, vhodné jsou barevné pudrové spreje, které se dají koupit v několika barevných odstínech. Ideální jsou ty ve spreji, pouze je nastříkáte na suché vlasy od pěšinky, které se pak krásné zabarví a vydrží do dalšího mytí. Blondýnky to mají bohužel horší, těm nezbývá nic jiného než vydržet, až se otevřou kadeřnické salony.

Jakou péči vlasům dopřát, aby byly zdravé a lesklé?

S péčí by měl vždy poradit kadeřník, dle diagnózy vlasu vybere ideální produkt. I nyní mi volají nebo píší klientky. Protože jejich vlasy znám, tak dokážu poradit i na dálku. Základem je používat kvalitní šampon a kondicionér. Nedoporučuji používat nic z drogerie: tyto produkty obsahují silikony, které jsou nerozpustné ve vodě a vlasy se zalepí. Důležité je také správné mytí vlasů: neměli bychom vlasy drhnout nebo cuchat, ale umýt pokožku a vlasy pak jen uhlazovat. Do ručníkem vymačkaných vlasů aplikujte kondicionér a nechte jej minimálně 2 minuty působit. Jednou týdně si dopřejte vlasovou masku. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy a rozčesávejte je opatrně, vždy od konců.

Co s konečky vlasů? Zastřihávat, nebo ne?

Rozhodně ne! Nejenže střih pravděpodobně nebude držet, ale vlasům tím rozhodně nepomůžete. Záleží i na kvalitě nůžek, nůžkami na papír vlas „přežvýknete“ a bude opět brzy roztřepený. Bohužel to platí i pro nůžky z drogerie. Kvalitní kadeřnické nůžky jsou velmi nákladné, vyrobené z kvalitní oceli a jsou velmi přesné.

-ak-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.