Viet Anh Doan alias Liu: V Ohnivým kuřeti mám občas mluvit špatně česky. To mi dělá problém!

Viet Anh Doan v seriálu Ohnivý kuře hraje majitele večerky Liua. Ten sice umí skvěle česky, ale působil jako skutečný Vietnamec, mluví "hatmatilkou", jako by česky neuměl. A právě tohle nečeské žvatlání dělá jeho představiteli největší problém.

Hrajete majitele večerky v městečku Janovy Lázně. Jak vás místní lidé přijímají?

Hraju vietnamského obchodníka, který má ve městě večerku. Liu je starousedlík a místní. Když Liu potká Mikea s Burákem, pomůže jim a docela rychle se z nich stanou přátelé. Liu si z nich občas utahuje, je to šibal a vtipálek, který si ze všeho a ze všech dělá legraci. Proto taky mluví děsnou hatmatilkou, i když jinak mluví česky velmi dobře.

Jaká je vaše skutečná profese?

Pracuju v bance. Natáčení seriálu beru jako příjemné hobby, jednu seriálovou zkušenost už za sebou mám.

Takže mít večerku s potravinami by vás asi nebavilo?

To opravdu ne. Podobný krámek má můj strejda a já vím, že je to pořádná dřina být tam sedm dnů v týdnu od nevidím do nevidím. A když není v obchodě, jezdí pro zboží, ráno pro pečivo. Je to náročné.

Kolik je vám let?

Bude mi třicet jedna.

V seriálu ale hrajete o něco staršího muže. Znamená to, že vás nějak speciálně líčí?

Ano, pokaždé mě líčí, abych vypadal o něco starší. Když má Liu dospělou dceru, musí mu být minimálně něco přes 40.

Je pro vás těžké hrát otce?

Někdy ano, my si s Ivy, která hraje mou dceru Hany, dobře rozumíme a povídáme si o všem možném. V seriálu mám být někdy trochu přísný, není mi to úplně vlastní, ale já si zvyknu.

Seriál se točí kolem vaření. Jaký k němu máte vztah?

Vařím skoro každý den, protože u vaření odpočívám. A připravuju vietnamskou i českou kuchyni. Vietnamská je zdravější, tam se používá hodně zeleniny, česká je založená hlavně na nějakém masu s omáčkou a k tomu třeba knedlík. Mně chutnají vietnamská i česká jídla, z českých mám rád třeba vepřo knedlo zelo.

Mluvíte velmi dobře česky. Narodil jste se tu?

Ne, narodil jsem se ve Vietnamu, pocházím z Hanoje. Tady žiju od roku 1989, kdy jsme se sem s rodinou přestěhovali. Snažím se mluvit česky bez přízvuku. V seriálu mám v některých scénách mluvit špatně česky. Občas to není jednoduché.

Co si představujete pod pojmem „dobrá hospoda“?

Představuju si především dobrou kuchyň a pak příjemnou obsluhu. Když obě tyhle věci hospoda splňuje, věřím, že lidi si ji najdou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.