Láďa Hruška o kutilství: Jsem lidový všeuměl, hodinového manžela bych ale občas využil

Láďa Hruška o kutilství, inspiraci a o práci

Moderátor a lidový všeuměl Láďa Hruška (44) je oddaný své práci. Vymýšlení receptů a vychytávek ho stále velmi baví a naplňuje. Kde bere každodenní inspiraci a zda je takovým kutilem i mimo televizní obrazovky, nám prozradil v exkluzivním rozhovoru.

Moderátor a známý kutil Láďa Hruška se během roku věnuje svému pořadu o vychytávkách, který můžete pravidelně sledovat na obrazovkách televize Prima. Původním vzděláním učitel se zaměřením na chemii a biologii již několik let stojí místo před žáky před kamerou a v roli moderátora se cítí stále velmi spokojeně. Kolegu jsme zastihli během krásného slunečného dne, kdy se rozpovídal o práci i soukromém životě.

Kde končí veškeré vychytávky, jako jsou poličky, stoličky, svítidla a zkrátka všechny ty televizní produkty? Máš je doma, nebo někoho obdarováváš?

Nekončí v koši, to určitě ne. Je to paradoxní, ale většina dárků, co dostávám nebo vyrobím, končí u mě v malém bytečku. Jsou to ale většinou suvenýry, vzpomínkové předměty na fanoušky, kteří mě jimi vždy obdarují. Takže můj pražský byt je trošku vychytávkové muzeum a miniskanzen. Pak to tedy končí v ateliéru a doma u mé námětářky.

Kde bereš inspiraci k výrobě veškerých těchto produktů? Je to všechno z tvojí hlavy?

Dávno už to všechno není z mé hlavy. Mám pod palcem recepty, které vařím na konci. Zbytek pořadu má svůj malý, ale šikovný tým. Do něj patří námětářky, scenáristky, dramaturgyně – mluvím v množném čísle, ale je to většinou jedna osoba. Máme to hezky rodinně rozdělené. Není tedy problém, když přijdu s jiným nápadem nebo když potkám na ulici někoho, kdo mě osloví a ukáže mi, co doma vyrobil. To se stává velmi často. Vzájemně si to předáváme, opravdu jako rodina.

Jsi takovým kutilem i doma, nebo jen na televizních obrazovkách? Zvládneš si třeba opravit kapající kohoutek, vymalovat, popřípadě pomoci rodičům s takzvaně chlapskou prací? Bavila by tě třeba profese hodinového manžela?

Jsem takový lidový všeuměl. Opravdu mě to vystihuje. Troufnu si něco doma ukuchtit, ale netroufnu si říct, že jsem kuchař. To samé platí i o tom kutilovi. Mě baví lidové kutilské vychytávky, které si doma můžu udělat. Třeba teď naposledy jsem si vyrobil oporu ze starých konzolových tyčí, které jsme chtěli vyhodit, ale pak mě napadlo, že je to dobrá opora pro vinnou révu. A nakonec to vypadá i krásně. Je to bez údržby, nemusí se to natírat, nebude to trouchnivět ani hnít. Když mám ale doma problém s elektřinou nebo vodou, zavolám povolané a vůbec se za to nestydím. A v tomto případě bych asi v Praze využil služeb hodinového manžela. Možná bych si mohl zavolat Pepu Libického, ale ten je teď v televizi. Je slavný, takže bude i drahý. (smích)

Původním vzděláním jsi učitel se zaměřením na chemii a biologii. Byl to osud, že nyní místo před žáky stojíš před kamerou?

Je to tak. Sám se učím a poté mě těší, že to můžu předávat lidem před televizními obrazovkami i fanouškům a že je to baví. Neříkám, že jdu do práce, ale že jedu natáčet. Mě totiž práce musí opravdu bavit a naplňovat. Jsem jí naprosto oddaný. Kdyby to tak nebylo, kdyby mě nebavila a necítil bych se komfortně, nebylo by to správné. Chci, ať v týmu panuje přátelská atmosféra, ať se v práci všichni bavíme, protože pak výsledek stojí za to.

Když to tak není, samozřejmě se nebojím ozvat, protože za ta léta vím, že je špatné v sobě něco dusit. Má se pracovat na tom, aby se to zlepšovalo. No a na této vlně mě osud dovál až tam, kde teď jsem, a opravdu si toho moc vážím. Ani v duchu jsem si o této práci nesnil – o to víc jsem spokojený a chovám velkou úctu k mým fanouškům, kteří se na mě dívají už sedm let. Na začátku jsem z toho měl strašný strach, když jsem se dozvěděl, že dostanu půlhodinový pořad. Říkal jsem si, že se lidé nevydrží dívat půl hodiny jenom na mě. Měl jsem z toho velké nervy, ale nyní jsem rád, že to není jenom o mně a nedívají se pouze na mě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.