Léto láká k sexu v bazénu. Divoké hrátky se ale mohou proměnit v bolestivý zážitek

Léto poskytuje milencům rozšířené možnosti. Sexu se mohou oddávat například v přírodě nebo pod stanem, kde by v zimě pohodlí neměli. Ve větších teplotách je pak lákavým místem k radovánkám i bazén, kde úplně nehrozí, že se zapotíte. Existuje ale řada důvodů, proč byste v něm raději měli opravdu jen plavat.

Sex v bazénu lidi láká, ale někteří si stále nejsou jistí, zda je to dobrý nápad. Na toto téma se v průběhu let vyjádřilo už nespočet odborníků, a stejně tak lze čerpat ze zkušeností těch, kteří touze po hrátkách ve vodě podlehli. Především ženy by se ale měly mít na pozoru a uvědomit si rizika.

Čtěte také: Unikátní koupaliště v lomu u českých hranic. Polské Maledivy lákají na vstup zdarma

„Voda v bazénech je chlorovaná a sex zlepšuje přístup vodě k citlivé pokožce vagíny. Tato voda pak může způsobit změny ve vaginálním pH, což může vést k bakteriálním či kvasinkovým infekcím,“ řekla gynekoložka Sheila Loanzon magazínu Bustle. Na co dalšího je dobré myslet?

Voda není lubrikant

Ačkoliv si leckdo myslí pravý opak, voda není lubrikant. Když vlezete do bazénu, jsou vaše intimní partie sice mokré, ale ne tak, jak je k sexu potřeba. Voda totiž ženy zbavuje přirozených lubrikačních sekretů tím, že je vyplavuje. V důsledku toho může být sex v bazénu nepříjemný a v některých případech až bolestivý.

Snížení účinnosti ochrany

Podvodní sex zvyšuje riziko přenosu pohlavních chorob a také těhotenství u těch, kteří si myslí, že kondom je v bazénu dostačující ochranou. Nedostatek lubrikace a zvýšené tření jedině nahrávají tomu, aby prezervativ praskl či sklouzl, což si navíc ani jeden ze zúčastněných většinou neuvědomí včas.

Nečistá voda

Pokud nedisponujete vlastním bazénem, kromě chemie určené k čištění vody by vás od sexu v něm měl odradit také vědecky dokázaný fakt. Odborníci z University of Alberta přišli na to, že v průměrném bazénu je zhruba 10 litrů moči. Tato informace sama o sobě mnohé přesvědčí, aby si žhavé chvilky s partnerem užili raději v posteli.

Riziko zranění

V hollywoodských romantických snímcích nebo ve filmech s hvězdičkou může sex v bazénu působit jako jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Nezapomenutelným se v realitě stát může snadno, ale ne z dobrých důvodů. Kromě výše zmíněných rizik je totiž dost dobře možné, že se na kluzkém povrchu jeden z partnerů zraní. Ozvláštnit si sexuální život je proto lepší mimo vodu než v ní.

Sexpertka Veronika Kubíčková o partnerské komunikaci:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.