Lunární kalendář na 25. týden: Obklopte se lidmi, s nimiž je vám dobře

Měsíc v tomto týdnu putuje znamením Raka, Lva a Panny a ovlivňuje naše srdce a trávení. Dbejte na zdravý a vyvážený jídelníček a obklopujte se lidmi, se kterými je vám dobře. Co dalšího dělat pro vaše zdraví, tělo i duši podle vlivu měsíce?

20. června – Rak

Měsíc procházející znamením Raka působí na žaludek, trávení, játra a hruď. Všechno, co v těchto dnech uděláte pro tyto oblasti těla, působí příznivěji. Cokoliv nadměrně zatěžuje, škodí víc než v jiné dny. Vyhněte se také operacím a lékařským zákrokům v těchto oblastech.

Ve dnech Raka můžete pociťovat nepříjemné bolesti břicha i pocit plnosti. Snažte se proto do jídelníčku zařadit lehké potraviny, vyhněte se smaženým a hodně kořeněným jídlům. Pokud už vás začne pálit žáha nebo pobolívat žaludek, sáhněte po bylinkách. Uleví vám mátový čaj nebo čaj z řepíku. Na pálení žáhy je skvělé vypít smíchanou šťávu z brambor, citronu a jablek. Naučte se také vědomě jíst, odložte při jídle práci, mobil i knížku a soustřeďte se na to, co máte na talíři. Trávení napomůžete také důkladným žvýkáním.

V těchto dnech vám nepůjde moc dobře od ruky úklid, tak ho odložte na jindy a věnujte se rodině a blízkým. Zajděte na zmrzlinu nebo na procházku a užívejte si společný čas. Velmi dobře vám udělá masáž celého těla, užít si můžete také bylinkovou koupel, ale vyhněte se raději stříhání vlasů, zbytečně by se oslabily a ani s účesem byste nebyli spokojeni.

21. – 23. června - Lev

Měsíc následující tři dny putuje znamením Lva a působí na srdce, krevní oběh a arterii. Všechno, co uděláte pozitivního pro oblast srdce a krevního oběhu, působí blahodárně. Veškeré lékařské zákroky a vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, škodí více než v jiné dny. Není vhodný den ani pro očkování.

Dny Lva jsou naprosto skvělé pro péči o vaši hřívu. Zajděte ke kadeřnici, nechte si zastřihnout konečky, vlasy zesílí a zhoustnou. Dopřejte jim také výživu ve formě zábalů a bylinných masek. Protože Lev působí na krevní oběh a srdce, snažte se v těchto dnech nepřetěžovat a nepřepínat své síly. Dělejte věci, které dělají vašemu srdci radost, a nezapomínejte na dostatečný odpočinek. Do svého jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu, právě teď si můžete pochutnat na dozrávajících jahodách a třešních, které posilují srdce a účinně bojují se záněty v těle.

Čtěte také: Kam na samosběr jahod: Vyrazte do nejbližší jahodárny a využijte nízkých cen

Úklid vám stále nepůjde od ruky, tak se raději vrhněte na zahradu. Sázejte, přesazujte, sekejte trávník a nezapomeňte také na dostatečnou zálivku rostlin. Dejte si pozor na to, co říkáte. Pamatujte, že vyřčené slovo již nelze vzít zpět a může někomu zanechat bolestivé šrámy na duši. Proto raději dvakrát myslete, než jednou na někoho něco vychrlíte a budete toho později litovat. Obklopte se lidmi, se kterými je vám dobře, a věnujte se činnostem, které vám dělají dobře na duši.

24. – 25. června – Panna

Měsíc v následujících dnech putuje znamením Panny. Všechno, co v těchto dnech uděláte pro slinivku, tenké a tlusté střevo a trávení, působí velmi příznivě. Naopak vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, včetně operací a lékařských zákroků, škodí více než v jiných dnech. Panna vládne zažívání, takže se dnes snažte vyhnout těžkým jídlům. Nezdravý způsob života se může zasadit o narušenou střevní mikroflóru a jak jistě dobře víte, naše zdraví začíná ve střevech. Dopřejte jim proto regeneraci, sáhněte po probiotikách, ať už budou ve formě tablet, nebo jako acidofilní mléko či jogurty s živými kulturami. Cítíte-li se po jídle těžce a nafouknutě, zařaďte do jídelníčku ovesnou kaši, mrkev a jablka. Napomůžou lepšímu trávení a zklidnění rozbouřených střev.

Pokud jste nestihli zajít ke kadeřnici ve dnech Lva, máte stále šanci ještě i teď. Rozmazlujte nejen vlasy, ale také sami sebe. Buďte vděční za všechno, co ve svém životě máte, jistě toho není málo, za co můžete poděkovat. Vyhněte se všem hádkám a sporům.

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Síla Měsíce


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.