Praktikujte tyto (dobro)zvyky, které vás v partnerství znovu spojí!

Na začátku vztahu by nás ani nenapadlo, že jednou bude vzájemná touha pohasínat, a když se nebudeme snažit, tak může nadobro zhasnout. Jakými způsoby lze utužit jiskru, lásku i pocit partnerské či manželské intimity?

Chce to rozhodně mít všech pět pohromadě a zůstat ženou i po několika dětech.

„S drahým prožíváme něco jako postelovou krizi, v běžném životě vedle sebe dokážeme fungovat, ale co se týká sexu, tak je to jeden velký problém. Chuť na společné milování je pryč a milému navíc strašně dlouho trvá, než dospěje k vrcholu, i když s erekcí problém nemá,“ svěřuje se s ožehavým problémem Kateřina (34), která vychová tři děti a začala před půl rokem úspěšně podnikat.

„Roman má milenku, on si myslí, že věřím jeho báchorkám, zato já jsem to přestala řešit už dávno, protože na sex mě nikdy neužilo. Takhle mám klid a on je nadmíru spokojený. Žádné rozepře ani hádky, domů se vždy vrátí s úsměvem na rtech, kyticí růží a luxusní bonboniérou. Láska a sex jsou totiž maximálně odlišné světy, a když se je naučíte od sebe oddělit, máte najednou všechny zítřky v pořadí tak nějak snadnější,“ stojí si za svým Barbora (42).

Povídejte si. Zn.: O čemkoliv

Nezáleží na tom, zda o počasí, nových událostech nebo o tom, jak vás prudí šéfová. Je důležité umět komunikovat, bavit se o čemkoliv a i nadále prohlubovat váš vztah, a to i když jste manželé x let. Zdá se vám to nesmyslné? Přece svět se točí dál i tak, dějí se nové události, věcií se mění a sdílet své pocity s tím druhým totiž znamená jedno: že vám na něm opravdu a pořád záleží.

Usínejte společně

Není od věci vydat se do postele zároveň jako váš drahý. Kromě sdělení důležitých věcí týkající se následujícího dne se můžete věnovat sami sobě, milému špičkování, milování, nebo jen tak usnout v náručí a užívat si vzájemné blízkosti. Právě tyto maličkostí mají větší moc, než se může zdát.

Randěte

Jednou jděte na procházku za město, tuhle na palačinky s horkými malinami a jindy třeba do stánku na obyčejný hot dog, který jste si kupovali jako studenti, když nebylo peněz nazbyt, ale city se hromadily snad geometrickou řadou. Rádi byste něco netradičního? Co takhle zkusit nějakou únikovou hru, zajet si do zábavního parku nebo se vydat na společnou masáž třeba od nevidomých masérů!

Milování

Kvalitní vztah je živ nejenom z lásky, ale také z fyzického aktu. Zvláště pro muže představuje milostné dovádění jednu z klíčových substancí pro harmonické soužití. Jakmile se objeví jeho nedostatek, mužskému zasvítí kontrolka a rázem má nutkání poohlédnout se jinde. Čím ho nadchnete? Stálicí je i nadále orální sex, následuje nápaditá klasika, experimenty se zadní komnatou, nebo třeba škádlení prostaty, která je pány tvorstva považovaná za něco podobného jako je bod G u nás žen. Zakuste něco spolu něco nového, co jste doposud svému drahému odpírala. Třeba jenom proto, že vám na něm více než záleží.

Kašlete na stereotypy a v případě potřeby řešte problémy

Milujete se každý čtvrtek? Vykašlete se na plán a raději se řiďte podle vašich rozkošných chutí a toužebného volání. Pokud to u vás nebo u drahého není dávno takové, jako to bylo kdysi, rozhodně to řešte. A tím nemyslíme pouze o tom mluvit, neváhejte s klidnou duší a beze studu vyhledat také odbornou pomoc. Obrátit se můžete na sexuologa, který vám pomůže vyřešit váš sexuální rébus.

Jaké zvyky se vyplatí si osvojit?

  • Nechtějte být pořád doma, ať váš partner vidí, že vás to táhne s kamarádkou na kafe, na víno nebo na dámskou jízdu. Puťka, co sedí v koutě, nikoho neokouzlí.
  • Pečujte o sebe a chtějte být pro svého muže stále žádoucí a krásná. Ono se vám to mnohonásobně vyplatí. Ostatní pánové budou kolem vás kroužit a milý bude tokat spokojeností, protože vy jste přece jenom jeho. A on to moc dobře ví!
  • Klasické filmy pro dospělé vás nudí? Co takhle se v posteli natáhnout po lechtivém časopisu, takhle snáze zahodíte stud, který vás často přepadne při koukání na živočišné video.

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky krize láska manželství

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.