Celebrity

4. června 2022 08:30

Anna Fedorov

Petra Janů o životě bez rodičovské lásky: Máma mi nechyběla, měla jsem babičku

Nenechte si ujít Petru Janů v pořadu Povídej

Zpěvačka Petra Janů na podzim oslaví životní jubileum 70 let. V rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou v pořadu Povídej promluvila o svém dětství, první lásce i životě bez manžela. Její partner Michal Zelenka zemřel před více než deseti lety. Zpěvačce se po něm ale dodnes stýská.

„V dětství jsem byla takový chcípáček. Měla jsem neustále problémy s průduškami a jezdila po ozdravovnách. Společnost mi dělala moje babička,“ řekla Janů v pořadu Povídej s tím, že právě ona ji přivedla ke zpěvu. „Měla krásný hlas. Díky ní jsem měla nádherné dětství,“ sdělila.

S rodiči prý Janů nikdy neměla dobrý vztah. Babička si ji k sobě vzala už v době, kdy jí bylo teprve osm měsíců. „Máma mi nikdy nechyběla, jenom ve škole. Děti dokáží být kruté... Smály se mi, že nemám mamku, ale jen babičku. Vždy jsem jim to musela vysvětlovat,“ přiznala známá zpěvačka. U matky prý také bydlela, ale jen chvíli. „Brzy nato jsem pochopila, že si mě vzala jako chůvu pro své další děti,“ vysvětlila.

Michal můj život ovlivnil ve všem

V rozhovoru se Janů rozpovídala také o své životní lásce Michalu Zelenkovi, který zemřel před více než 10 lety po boji s rakovinou. Dodnes na něj vzpomíná s velikou láskou a při každém důležitém rozhodnutí ho prosí o radu. „Michal můj život ovlivnil ve všem. Dodnes když se o něčem rozhoduji, konzultuji to s ním. Vím, co by mi asi tak řekl,“ svěřila se moderátorce Radce Červinkové.

Tvořili spolu nerozlučný pár, začátky jejich vztahu ale nebyly tak dokonalé. Zpěvačce se totiž vůbec nelíbilo jeho chování. „Začátky byly docela škobrtavé. Zosobňoval vše, co jsem jako holka z vesnice na Pražácích nesnášela. Byl nafoukaný, sebevědomý a arogantní. Jak já ho nesnášela,“ vzpomínala zpěvačka, mezi jejíž největší hity patří S láskou má svět naději či Moje malá premiéra. „Najednou se ale ten absolutní pocit nenávisti překlopil a zjistila jsem, že spolu bydlíme a jsme spolu více než 30 let,“ pokračovala někdejší Zlatá slavice.

Petru Janů na podzim čekají hned dvě jubilea. Kromě 70. narozenin totiž známá zpěvačka oslaví také 50 let na hudební scéně. Celý rozhovor sledujte v neděli 5. června v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.