Celebrity

3. července 2022 02:00

David Laštovka

Švandová, Rottrová či Janů. Tohle jsou nestárnoucí krásky českého showbyznysu

Už dlouhá léta vypadají stále stejně. Jako by se u nich zastavil čas a ony nevěděly, jaké to je vůbec stárnout. Objevily snad elixír mládí? V čem tkví jejich kouzlo a jak bojují s věkem? Která ze slavných žen dává přednost plastikám a která zase přírodě?

Jana Švandová (75)

Štíhlou postavu si herečka, která právě slaví 75. narozeniny, udržuje sportem. Oblíbila si golf, při němž nachodí klidně i desítky kilometrů. Kromě toho pravidelně cvičí, plave a dopřává si relaxační masáže. V jídle se nijak neomezuje, klidně si dá i knedlo zelo vepřo, které zapije pivem. Snaží se ale nepřejídat. S přibývajícími roky si hlavu neláme a věk neřeší. Ráda je mezi mladými lidmi a těší ji, že stále může dělat práci, kterou miluje.

Eliška Balzerová (73)

Herečka zdědila dobrou genetickou výbavu. Její maminka se dožila úctyhodných 98 let. Stárnout se snaží s grácií a bez zákroků, které by byly proti přírodě. Důležité podle ní je myslet pozitivně a zbytečně se nestresovat. Není zastánkyní diet. Aby si udržela svoji váhu, raději vyrazí na dlouhou túru. Hodně pohybu má také díky práci v divadle. V mládí byla dračice a muži ji obdivovali. Jak to měla s Bartoškou?

Petra Černocká (72)

Zpívající herečka přiznává, že se o sebe v tomto ohledu nikdy moc nestarala. Nyní chodí dvakrát týdně na jógu, pravidelně na procházky a v létě se dost naběhá okolo své chalupy. Recept, jak si udržet štíhlou postavu, je podle ní jednoduchý – méně jíst, hodně se hýbat.

Veronika Freimanová (66)

Sympatická herečka, kterou diváci TV Prima mohou vídat v seriálu ZOO, o sebe pečuje nárazově. Když má čas, zajde si zacvičit s kamarádkami nebo ke kadeřníkovi. V jídle se nijak neomezuje, ráda mlsá. Plastiky neodsuzuje, ale nikdy je zatím nevyužila. Že patří k herečkám, které nestárnou a nemají vrásky, přičítá genům. Velký zájem o ni kdysi projevili i hollywoodští filmaři.

Marie Rottrová (80)

Také zpěvačka, která loni v listopadu oslavila osmdesáté narozeniny, má dědičné dispozici pro věčné mládí. „Já mám asi štěstí, že to máme v rodině. Můj tatínek se dožil velmi vysokého věku a vůbec neměl vrásky, moje maminka vlastně taky,“ prozradila s úsměvem pro idnes.cz. Zásadně je proti zkrášlujícím zákrokům. Postavu si udržuje pravidelným pohybem a snaží se jíst střídmě. Večeří například výhradně jen lehké saláty. „Doktor mi říkal, že můj biologický věk je asi o patnáct let míň podle zachovalosti organismu,“ řekla pro Prima Ženy oblíbená zpěvačka.

Petra Janů (69)

Štíhlou postavu si zpěvačka udržuje pravidelným pohybem. Pro krásu podstoupila i několik zkrášlovacích procedur, například omlazení pleti aplikací výživných a omlazujících látek. Pečlivě také dbá o svou pleť. „Vzhledem k tomu, kolik mi je, nikdy si nejdu lehnout, aniž bych se odlíčila a dala si výživný krém. Ten si aplikuji i ráno. Prostě od určitého věku se pleti musí dát to, co opravdu potřebuje,“ svěřila se časopisu Sedmička Petra Janů, které letos v listopadu bude sedmdesát.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.