Celebrity

28. května 2022 06:10

Žaneta Dernerová

Jana Švandová našla inspiraci u slavné kolegyně Jane Fondy. Vizáží jen oslňuje

ZOO (33) – Alice vidí Sid v zoo

Krásná herečka Jana Švandová přiznala, že jí nápad na její šmrncovní seriálový look, kterým okouzluje televizní diváky, vnukla celosvětově známá kolegyně Jane Fonda. A nutno podotknout, že rozhodně nešlápla vedle. S maskérem se jí povedlo vytvořit postavu s naprosto jedinečným vzhledem. Podívejte se v exkluzivní fotogalerii, jak to paní Janě jako seriálové Sidonii sluší.

Charismatická Jana Švandová se nechala inspirovat vizáží o deset let starší americké herečky Jane Fondové (84) a v oblíbeném rodinném seriálu pravidelně nasazuje coby Sidonie Novotná stylovou paruku. „Měla jsem představu o tom, jak by ta Sidonie měla vypadat. Vzpomněla jsem si na Jane Fondovou, která v jednom seriálu střídala paruky, a ten nápad se mi líbil. S hlavním maskérem Pavlem Bauerem jsme tak zkoušeli a hledali,“ popisuje šarmantní herečka, jak nápad vznikl. „Už to vypadalo, že zůstanu jen ve svých vlasech, až jsme sehnali tuto. Zkrátka jsem chtěla být jiná,“ říká Švandová, které to v roli přísné babičky neuvěřitelně sluší.

Nebýt paruky, leckdo by si mohl myslet, že jsou se svou seriálovou vnučkou, jíž ztvárňuje Michaela Pecháčková, opravdu příbuzné. „Musím říct, že jsme si docela podobné. Taky jsem kdysi nosila dlouhé vlasy do pasu. A kdybych tu paruku sundala, asi by byla ta podoba s Míšou i se Sabinou velká,“ prozrazuje seriálová Sidonie, jejíž snachu Alici hraje Sabina Laurinová.

Právě s ní se chce za Sid vypravit do L. A. Rázná babička totiž netuší, že vnučka se vzepřela jejímu přání, aby jednou převzala vedení rodinné sklárny, a místo studií v Americe pracuje v české zoologické zahradě jako ošetřovatelka. „Se svou seriálovou vnučkou Míšou jsem točila hned první den, pak jsme se vídaly jen přes ty videohovory. Jak to bude postupovat dál, to prozradit nemůžu,“ usmívá se Švandová, která už má v seriálu ZOO, jenž můžete sledovat každé úterý a čtvrtek večer na Primě, pro Sid připraveného nápadníka. Jak se ale dá tušit, její vnučka si nenechá diktovat nejen v pracovním, ale ani soukromém životě.

Švandové se dobře točí s Laurinovou i Taclíkem

Rodinu Novotných mají televizní diváci v oblibě. Baví je i neuvěřitelně zábavnými situacemi. „Prozradím vám, že si ty vtipy a humor ve scénáři malinko doděláváme přímo na place. Máme se moc rádi a slyšíme na sebe. Se Sábou jsem kdysi točila na Slovensku seriál Drahá tchyně a nesmírně jsme si to natáčení užívaly. Tam jsme se také naučily na sebe slyšet,“ prozradila šarmantní Jana. „Marek Taclík, můj seriálový syn, je můj kamarád, máme se rádi a vychází nám to. Tak jsme ho k sobě se Sábou draply,“ popisuje kouzlo za kamerou herečka, která na Sidonii slyší jen samou chválu a věří, že jí scenáristé připraví ještě několik pěkných překvapení. Možná i nějakého toho chlapa. „Nejlépe nějakého pana hraběte, ten by se k Sidonii perfektně hodil,“ dodává sympatická Švandová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.