Maria si myslí, že její dcera vlastní pravou Monu Lisu. Hosté se jí vysmějí

Prostřeno! XXV (102) – Mona Lisa

V úterý se v soutěži amatérských kuchařů předvede hostitelka Maria. Ta je zvyklá vařit pro velkou rodinu a podle toho také bude množství navařeného jídla vypadat. Svérázná Maria je veselá kopa a hosté se nebudou nudit ani chviličku. Její historka o původu obrazu na zdi je vyloženě k popukání.

Soutěž o nejlepší menu z Moravskoslezského kraje pokračuje v úterý u důchodkyně Marii. Ta je v soutěži už podruhé a k přihlášení ji inspiroval vnuk. Láká ji především výhra, za kterou by si zaplatila nové zuby. Pro hosty připraví několik variací chlebíčků, vývar s domácími nudlemi, tři druhy řízků s bramborovým salátem a jako dezert dva druhy koláčů. Při šmejdění účastníci ocení, že má hostitelka pěkně uklizeno, a líbí se jim i nábytek. Jen gumový ubrus na stole by si Maria podle Aleny mohla odpustit. Podle vystavené fotky ostatním hned dojde, že už kdysi v soutěži byla. Nikdo to však nevidí jako problém.

Během pojídání chlebíčků si hosté povšimnou obrazu, který visí na zdi přímo za nimi. U večeře je bude hlídat Mona Lisa, kopie slavného portrétu, který na počátku 16. století namaloval Leonardo da Vinci. Maria ve své bezprostřednosti začne hostům povídat, jak k obrazu přišla. „To mi koupila dcera se zeťákem na Vánoce. Líbil se mi, protože dcera ho má taky doma, ale pravý,“ bude s vážnou tváří přesvědčovat hosty. „Zaplatili za to hodně peněz, neřekla mi kolik, ale má pravý, já falešný,“ prohlásí Maria a vůbec nebude řešit, že už soutěžícím tečou slzy smíchu. Dcera prý má ve Francii švagrovou a tam obraz koupila. Jestli budou mít hosté to srdce Mariu zklamat informací, že originál dcera rozhodně nemá, sledujte už dnes vpodvečer.

Podívejte se, jak si hostitelka poradí s vybíravou Alenou, která nechce koláč:

Maria potřebuje nové zuby

Hostitelka se rozhodne všechno servírovat doprostřed stolu, aby si soutěžící mohli nabírat tolik jídla, kolik budou chtít. Polévku přinese v terině, skoro šest kilo bramborového salátu v obrovské míse a v další pak nasmažené řízky. Hosté se chvíli budou pídit po tom, které jsou které – Maria totiž udělá krůtí, kuřecí a vepřové –, ale nakonec si poradí. Alena projeví obavy, jestli se tolik jídla zvládne. A tak se dozví, že domů nepůjde, dokud všechno nesní. To se jí zřejmě dotkne a při dezertu začne kritizovat, že nejí tvaroh a mák nebo že v koláčích nejsou rozinky.

„Dala bych si třeba nějakou zmrzlinku. Nemám chuť na koláč,“ bude ohrnovat nos Alena, která už očividně neví, kde by našla na jídle chyby. „Dám ti nanuk,“ vyskočí pohotově hostitelka a za chvíli bude mít Alena mraženou pochoutku v ruce. „Deset bodů na zuby mi dáš,“ zavtipkuje Maria, která by si za výhru chtěla nechat spravit chrup. Nabízí se otázka, proč jí nezaplatí zubaře dcera, když si může dovolit koupit pravou Monu Lisu?

Hosté se opravdu nudit nebudou, ale promítne se to na jejich bodování? A jak se jim bude líbit taneční zábava, kterou přijde rozproudit Mariin zeť? První taktizování na sebe nenechá dlouho čekat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.