Radka celých 37 let tajila pravdu o zubech. V puse mám peklo, řekla a odkryla úsměv

Vysněná krása (8) - 37 let bez úsměvu

Až rok před padesátkou se paní Radka rozhodla odhalit před ostatními mindrák, o němž – ač je to neuvěřitelné – neměli zdání ani její nejbližší. Po nešetrném zásahu zubařky tuto ženu dlouhých sedmatřicet let trápily prázdné díry v chrupu, které vyplňoval vyndavací mezerník.

Paní Radka pracuje jako strážná u městské policie. Je rozvedená a má už dvě dospělé děti. Její rodinný život ale moc idylický nebyl. Z manžela se vyklubal gambler a alkoholik, zadlužil rodinu a splácení všech pohledávek zůstalo na Radce.

Aby toho neměla tato stále pohledná a příjemná žena málo, žije v domě spolu se svojí maminkou, s níž však vůbec nemá dobré vztahy. Vlastně už od puberty si na ní matka vylévala zlost. „Vidí ve mně svého bývalého manžela a nenávidí mě,“ svěřila se s lítostí Radka v pořadu Vysněná krása, kam vložila své poslední naděje na změnu. Ona si s tátou rozumí naopak velmi dobře.

Úsměv skrývala od dvanácti let do padesátky

Možná by Radka vše snášela lépe, kdyby tak dlouho neřešila svůj velmi niterný problém. Tím jsou zuby, o jejichž vzhledu sama mluví jako o pekle v puse. Již od dvanácti let si nasazuje mezerník, aby zakryla nevzhledné díry, jež jí vpředu zůstaly po vytržení dětskou zubařkou. Druhých zubů už se však nedočkala. „Myslím, že to byla chyba zubařky, údajně se ztratila i moje karta,“ vzpomíná na dětská léta, od nichž jsou pro ni zuby velké tabu.

Před okolím mezerník tajila – ani manžel a kamarádka o něm celou dobu nevěděli. Do jejího život pak vstoupil ještě další muž, o deset let mladší. I s tím se ale nakonec rozešla, a když jí pak vytrhli další zub, už si prý ani nikoho nehledala. Hlavním důvodem byl strach z odhalení pravdy o nepěkném úsměvu. Jedinou osobou, která znala Radčino tajemství, byla její dcera Hanka. Ta ji také podpořila během velké proměny.

Strach a stud před proměnou

„Nikdy by mě nenapadlo, že tento krok vůbec někdy udělám. Je to pro mě nesmírně těžké,“ říkala Radka na začátku svojí cesty k vysněné kráse. „Tohle je něco, co už nikdy nechci mít, a nepřeju nikomu, aby tohle musel zažívat tolik let. Stydět se. Je to strašně těžké. Věřte mi,“ dodala s pláčem na krajíčku a před kamerami v pořadu vyjmula z úst nenáviděný mezerník.

Následující měsíce strávila Radka v zubařském křesle. Po desítkách let bez zubů neskrývala strach, zda ještě půjde obří mezery v ústech zaplnit. Její obavy se bohužel potvrdily a hned z prvních konzultací vzešlo, že opravdu půjde o velmi náročnou sérii zákroků. Zubní lékař Alexander Schill jí musel nejdříve doplnit chybějící kost a čekat, až doroste. Teprve potom do ní mohl vložit čepy. Následovala další časová prodleva spojená se zhojením okolí implantátů. Jak uvidíte v pondělí večer na Primě, teprve potom jí konečně mohli do dásně nasadit zuby.

Radka ale během své velké proměny nebude řešit jen zuby. Podstoupí také omlazující fastlift obličeje. Na klinice estetické medicíny a plastické chirurgie podstoupí dermatologické zákroky, při nichž ji zbaví vrásek a zvětší jí rty.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.