5 trendů roku 2021 v estetické medicíně: Víte, co je Baby Botox nebo tekutá úprava nosu?

Čas pádí neustále kupředu a příjemný vzhled bude prioritou i v letošním roce. Vylepšené materiály a špičková technika už profesionálům dovolují vytvořit hmatatelné výsledky, které nezanechávají téměř žádné stopy. Stále totiž platí, že výsledný efekt by měl působit přirozeně a splynout s pacientem. Jaké budou největší trendy v estetické medicíně pro rok 2021?

1. „Baby Botox“

Látka botulotoxin je zlatým standardem pro mazání vrásek. Možná je na sobě ještě nevidíte a záhyby na čele, kolem očí nebo mezi obočím vám nic moc neříkají, ale tahle známá anti-aging léčba je i perfektní prevencí, aby se vrásky neobjevily nebo neprohlubovaly. Doba, kdy po aplikaci botoxu zůstal obličej bez mimiky, je naštěstí pryč, pokud zvolíte tu správnou metodu a lékaře, který ji provede. Pár injekcí během přestávky na oběd dvakrát ročně vám tak může pomoci držet velmi aktivní svaly na obličeji pod kontrolou a váš vzhled svěží bez známek stresu a únavy.

„Baby Botox“ je speciální technika aplikace tohoto zázraku. Více míst aplikace s menším množstvím účinné látky pomůže k vyhlazení jemných linek a vrásek, ale zachová plně mimiku. Nejdůležitější je správná injekční technika a kvalitní materiál. Dobře si vyberte lékaře, který ví, jak aplikaci provést, vyhnete se tak nepříjemnostem, jako je pokles obočí nebo strnulý výraz. Botulotoxin může při správné aplikaci dopomoci k vytaženějšímu obočí, tzv. Foxy Eyes, které jsou jednou z posledních novinek v estetické medicíně. Ošetření se provádí injekčně (je bezbolestné) a trvá 20 minut.

2. Body Sculpting

S novým rokem přichází samozřejmě i chuť dostat naše postavy do nejlepší možné formy. Zimní zásoby je možné vycvičit, ale estetická medicína nabízí zkratku. Navzdory všem technologickým skokům, odstranění tuku a konturování postavy, jednoznačně stále vládne liposukce. U neinvazivních procedur jsou klienti často zklamáni, že jim výsledek nepřinesl, co očekávali. U liposukce jsou možnosti téměř neomezené, odsát tuk lze všude – podbradek, stehna, lýtka, kolena, břicho, záda, paže... Díky anestezii necítíte žádný diskomfort a zkušený chirurg zvládne odsát až 6 litrů tuku během jednoho ošetření.

Technika provedení zákroku prošla za posledních 20 let dlouhou cestou. V dnešní době ji lze definovat těmito pojmy – skvělý výsledek, malé jizvy, rychlé zotavení, nízké riziko. Jako součást operace je možné na břiše vytvořit „six-pack“, zdůraznit pas, nebo část tuku přenést jinam. Fat Transfer je běžnou praxí pro zlepšení kontur těla nebo korekci různých menších asymetrií. Nejoblíbenější je přenos do hýždí, prsou a obličeje.

3. MD Codes Full Face Treatment

Být nejlepší verzí sebe samé – po probuzení, bez filtru, bez make-upu. To je sen, který lze s dermálními výplněmi a špičkovou technikou aplikace splnit – odstranění kruhů pod očima, vyplnění objemu rtů nebo v oblasti lícních kostí, malá korekce hrbolku na nose, vyrovnání asymetrie a hloubková hydratace pleti.

Jedná se o speciální techniku aplikace pro kompletní omlazení a hydrataci obličeje za pomocí fillerů (výplňových materiálů) s kyselinou hyaluronovou. Důvodem, proč jsou dermální výplně novou „nutností“, není to, že musíte mít kypré rty, ale cílem je udržet objem na strategických místech na tváři a zachovat váš mladistvý vzhled neporušený a při pravidelných návštěvách (cca 1x ročně) téměř nezměněný po několik let. Hollywoodské hvězdy stárnou pomaleji a velký vliv na to mají právě dermální výplně. Ošetření trvá 30–60 minut a okamžitým efektem je omládnutí o 5 až 10 let. Rychlé, bezbolestné a za dobrou cenu.

4. Tekutá rhinoplastika

Nos je dominantou obličeje a významně ovlivňuje jeho celkový vzhled. Nespokojenost s jeho tvarem nebo malými nedokonalostmi není neobvyklá, a proto je plastická operace nosu 5. nejčastějším zákrokem v estetické medicíně. Pokud se ale necítíte na chirurgický zásah, nicméně toužíte svůj nos upravit, může být ideálním řešením tekutá rhinoplastika. Úprava nosu s použitím výplní na bázi kyseliny hyaluronové je vhodná pro ty, kteří chtějí srovnat menší nedokonalosti a mírně poupravit vzhled nosu.

Žádná operace ani rekonvalescence, jen půlhodina vašeho času a dlouholeté starosti o tvar nosu jsou pryč. Kyselina hyaluronová je navíc pro tělo přirozenou látkou a postupně se plně vstřebává. Výdrž výsledku závisí na rychlosti vstřebávání, zpravidla se jedná o 9–24 měsíců. Rychlost a efektivita budou v dalších letech jasné trendy v estetické medicíně a tato procedura je přesně typem, který bude dominovat.

5. Bullhorn Lip Lift

Doplnění objemu a konturování rtů výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové je známé a pro mnoho žen již pravidelné ošetření každých 6 až 9 měsíců. Bullhorn Lip Lift neboli chirurgické zvětšení rtů je řešením pro ty, kteří nechtějí pravidelně docházet na vyplnění a hledají trvalejší řešení, které jim zajistí šťavnaté rty po několik dlouhých let.

Pacientka vidí efekt operace v podstatě ihned a může si svůj nový vzhled naplno užívat už týden po operaci, kdy se odstraní stehy. Jizva je schovaná pod linii nosu a po pár týdnech je téměř neviditelná. „Princip operace je jednoduchý, během 45 minut dojde ke změně velikosti philtra (oblast mezi nosními dírkami a rty). Lékař vede řez v linii nosu, odstraní nadbytečnou kůži, pozvedne horní ret a ranku sešije. Bullhorn Lip lift pozvedává červeň horního rtu, a tak mu dodává na objemu a vám zařídí smyslný úsměv na několik let," uzavírá MUDr. Lucie Kalinová Ph.D., vedoucí plastická chiruržka pražské Brandeis Clinic.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.