Při čištění zubů platí pravidlo jako při sexu. Roman Šmucler dal jednoduchý návod

Děláme to všichni, ale ne všichni to děláme dobře. Teď není řeč o sexu, ale o zubní hygieně. Přitom jedno pravidlo platí jak pro postelové hrátky, tak v případě péče o zdravý a krásný chrup. Raději jednou denně pořádně, než třikrát denně špatně. Pro Prima Ženy o správném čištění zubů promluvil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler (52).

Podle Romana Šmuclera není rozdíl mezi ženskými a mužskými zuby, péči o chrup by neměl nikdo podceňovat. Zda jsou zuby vyčištěné správně, poznají zubaři díky speciálnímu osvětlení. Obyčejní lidé si mohou udělat jednoduchý test pomocí jazyka.

„Hodinu po čištění zubů si je objedete jazykem a poznáte, jak jste na tom. Zuby by měly být na pocit hladké a lesklé, neměli byste mít na zubech žádné nalepeniny. Člověk to nepozná hned při čištění, zubní pasty jsou udělané tak, že trochu ochromí schopnost člověka toto poznat,“ uvedl pro Prima Ženy zkušený stomatolog. Podle Romana Šmuclera je individuální, kdy lidé docílí toho, že budou mít v puse „uklizeno“.

Podívejte se na úpravu chrupu v pořadu Vysněná krása:

„Zajímavé je, že k této fázi se někteří lidé dostanou už za 4 minuty. Jinému to trvá i dvacet minut. Dříve se říkalo, že dvě minuty na čištění stačí, podle mě to ale možné není. Já patřím k lidem, kteří to za 4 minuty nestihnou, všem říkám, že si čistím zuby večer při reklamní bloku mezi filmy, ten blok má dohromady tak dvacet minut,“ vysvětlil s úsměvem Roman Šmucler.

Roman Šmucler není fandou klasických zubních kartáčků

Výrazně záleží na tom, co lidé během dne konzumují. Jsou totiž jídla a nápoje, které umí lehce naleptat sklovinu, typickým příkladem jsou třeba citrusy. Pokud si dáte například pomerančový džus, tak s čistěním zubů se vyplatí hodinu počkat, aby nedošlo k narušení skloviny.

„Rovnou také říkám, že já nejsem schopný si zuby čistit klasickým kartáčkem, ale jsem schopný je čistit jen elektrickým kartáčkem, který přesně určí tlak, přesně změří vibrace a tak dále. Jsem velký zastánce těchto kartáčků, ale také si uvědomuji, jaká je jejich pořizovací cena,“ řekl pro web Prima Ženy prezident České stomatologické komory, který s úsměvem naznačil, že teoreticky by stačilo zuby čistit jednou za 48 hodin, muselo by se to ale dělat do úplné sterility.

„Nebezpečné bakterie se vytvoří v ústech za 48 hodin, takže určitě stačí jednou pořádně než třikrát špatně. Lidé by si na čištění zubů měli udělat čas, někdo si ho udělá ráno a jiný večer. Já si je čistím večer opravdu pořádně a ráno to lehce odfláknu, ráno si je čistím společensky, abych měl v pořádku dech,“ popsal osobní příklad Roman Šmucler.

Sdílejte článek
Štítky sex Roman Šmucler Česko čištění zubů Česká stomatologická komora chrup jak si čistit zuby

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 6. 2024

Připomeňte svým blízkým, jak moc pro vás dnes znamenají, Berani. Slova mají obzvlášť velkou sílu. Neberte je na lehkou váhu. Buďte ohleduplní k tomu, jak se k druhým chováte. Snažte se zachovat klid a mír. Není dobré k někomu chovat zášť nebo v sobě nosit nenávist. Dobré vychování a upravený vzhled jsou klíčovými prvky tohoto dne.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.