Celebrity

3. prosince 2022 10:00

Vanesa Havlíková

Matyáš Řezníček s točením intimních scén problém nemá. Připravuji se jako obvykle, říká

Show Jana Krause - herec Matyáš Řezníček

Matyáš Řezníček (31) je český herec, který působí již několik let v Národním divadle. V legendární červené pohovce prozradil, jak probíhalo natáčení filmu, který měl na podzim premiéru, co ho nyní čeká v profesním životě a čemu se rád věnuje ve volném čase.

Jako druhý host divácky oblíbeného pořadu Show Jana Krause se představí herec Matyáš Řezníček. Dosud především divadelní herec se v letošním roce nesmazatelně zapsal i do dějin kinematografie, a to velmi odvážnou rolí v diskutovaném filmu Hranice lásky.

S natáčením milostných scén Matyáš problém nemá

Tento kontroverzní snímek Tomasze Wińského (vypráví o páru, který začne experimentovat v oblasti erotiky a sexuality. Řezníček si ve filmu, který je plný odvážných scén, zahrál po boku herečky Hany Vagnerové (39) hlavní roli.

„Člověk, který je dnes zvyklý sledovat produkci streamovacích služeb, z toho nemůže být šokovaný,“ snaží se Matyáš mírnit pověst filmu, která ho předchází. „Neměl jsem zase tak moc odvážných scén. Možná pět šest. Ten film vypadá, jako že je hodně o nahotě a o tom, jak spolu mají lidé sex, ale spíš je to o tom, jak umějí lidi o sexu mluvit. Jak jsou otevření,“ objasnil mladý herec.

Zálibu našel herec v pájení

Režisér nicméně přiznal, že byly dny, kdy se celý den točily pouze milostné scény. „Připravoval jsem se na to asi jako na každou jinou roli,“ přiznal člen činohry Národního divadla. „Ráno jsem se podíval na scénář… v těchto scénách třeba není tolik textu, ale je tam spousta scénických poznámek a také nějaká základní emoce. Člověk musí vědět, kde se v příběhu vyskytuje,“ vyprávěl herec, který měl ve filmu partnerky celkem čtyři.

„Na zkoušce jsme šetřili reálnými kontakty a mohl jsem se ptát, jestli je to v pohodě. A ona se zase ptala mě. Oboustranný souhlas je důležitý. Věděli jsme, kde jsou hranice,“ popsal, jak konkrétně probíhá příprava lechtivých scén.

V divadle ho nyní čeká zbrusu nové představení, konkrétně dramatizace Hordubala od Karla Čapka. Vedle hraní má ale také další koníčky. Jednou z Matyášových, pro někoho možná ne příliš běžných zálib, je pájení. Jedná se o způsob spojování pevných součástí pomocí tzv. pájky. Winskému přitom nejde ani tak o samotné pájení jako o jeho výsledek. „V současné chvíli mě baví zkoumat obvody různých elektronických hudebních nástrojů a pak na to tak nějak hrát,“ vysvětlil. „Ale na hudbu nejsem tak šikovný jako na pájení,“ dodal herec na závěr rozhovoru s Janem Krausem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.