Celebrity

26. srpna 2023 05:30

David Laštovka

Michal Dočolomanský vyměnil ženu za muže a odkázal mu byt. Syn zdědil zdravotní potíže

Od smrti slovenského herce Michala Dočolomanského, který je českým divákům velmi dobře známý z filmů Tajemství hradu v Karpatech či Adéla ještě nevečeřela, uplynulo 15 let. Jaké bylo jeho soukromí a proč neodkázal dědictví své rodině?

Na sklonku života Michal Dočolomanský čelil vážným zdravotním problémům. V roce 1996 prodělal infarkt a byla mu diagnostikována vrozená srdeční choroba. Čtyři roky před smrtí podstoupil operaci srdce, dostal bypass a poškozenou srdeční chlopeň nahradila umělá. Od té doby se postupně začal stahovat do ústraní. Příčinou jeho úmrtí ale byla zrádná rakovina plic.

Čtěte také: Josef Somr zemřel na stejném místě jako Jiří Pomeje. Zradily ho plíce

Pokyny lékařů se nikdy příliš neřídil a jeho životospráva nepatřila zrovna mezi nejvzornější. „Vzdor všem zdravotním problémům žil vždycky nezdravě. Jeho snídaně byla kávička a cigareta,“ uvedl v relaci RTSV Zlaté časy jeho syn Michal, který se živí jako profesionální hudebník. Tátovy zdravotní problémy podědil. I jeho po padesátce zradilo srdce a skončil na jednotce intenzivní péče. Naštěstí v jeho případě všechno dobře dopadlo.

Film Adéla ještě nevečeřela, ve kterém si Dočolomanský zahrál, byl převeden i na jeviště, a to jako muzikál:

Milenci herec odkázal svůj luxusní byt

Soukromí si slovenský charismatický herec Michal Dočolomanský pečlivě střežil, a jak se ukázalo, měl k tomu své důvody. Po 20 letech manželství s půvabnou Martou, kterou poznal už na studiích na vysoké škole a měl s ní zmíněného syna Michala a dceru Martu, začal žít s mužem.

Posledních deset let života strávil po boku mladého televizního technika Alexandra Godo. Byl do něj tak zamilovaný, že svůj luxusní dvoupokojový byt v centru Bratislavy před smrtí nepřepsal na své děti, ale na něj. „Když mu bylo nejhůře, poznal, kdo jaký je. Jeho kluk a holka o něj nejevili moc velký zájem, zato Saša byl u jeho nemocničního lůžka ve dne v noci. Proto se takto rozhodl. Navíc chtěl svou lásku zabezpečit,“ zmínil ve své knize hercův dlouholetý kolega a blízký přítel Oldo Hlaváček.

Mohlo by vás zajímat: Ladislav Štaidl byl bohatší než Gott. Čím vydělal miliony a komu odkázal své jmění?

Milenec Michala Dočolomanského se však po jeho smrti dostal do velkých finančních problémů a podle informací týdeníku Plus 7 dní mu nezbývalo nic jiného než byt prodat. Inkasovat měl za něj v přepočtu 6,5 milionu korun.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.